16 perc után kétgólos hátrányban volt, de fordított és feljutóhelyen az ETO

A bajnokként már feljutott Nyíregyháza egy 93. percben szerzett gólall 2-1-re nyert a BVSC-Zugló vendégeként a labdarúgó NB II 32. fordulójának a vasárnapi játéknapján.

A feljutásra esélyes ETO FC Győr a 16. percben már kétgólos hátrányban volt Kazincbarcikán, de végül 3-2-re győzött, Claudiu Bumba duplázott. A vendég győri csapat, amelyben nyolc légiós kezdett, jelenleg két ponttal megelőzi a harmadik Vasast,de az angyalföldiek hétfőn játsszák a forduló zárómérkőzését.

„A meccs előtti edzésen történt egy sajnálatos sérülés, ami miatt a védelmünkön változtatni kellett. Ez sajnos az elején meg is látszott, nem volt meg az összhang, ami miatt kétgólos hátrányba kerültünk. Ezután mindkét csapatnak megvoltak a helyzetei, jó meccs alakult ki.

A szünetben változtattunk, ami jó hatással volt ránk, a cserék új energiát hoztak, és átvettük az irányítást.

Izgalmas mérkőzést játszottunk, gratulálok az ellenfelünknek is, de ma nekünk volt szerencsénk” – mondta Borbély Balázs, akit április végén neveztek ki az ETO-nál.

A Tiszakécske és a Siófok csak döntetlent játszott, így már biztosan búcsúzik az NB II-től.

NB II, 32. forduló

BVSC-Zugló – Nyíregyháza Spartacus FC 1-2 (0-0)
gól: Benkő-Bíró (53.), illetve Nagy D. (64.), Novák (93.)

Aqvital FC Csákvár – HR-Rent Kozármisleny 3-1 (1-0)
gól: Simon (45.), Nagy Z. (64.), Tamás (95.), illetve Hegedűs (80.)

Credobus Mosonmagyaróvár-Budafoki MTE 1-1 (1-1)
gól: Szabó (41. – 11-esből), ill. Vasvári (42.)

Kolorcity Kazincbarcika SC-ETO FC Győr 2-3 (2-1)
gól: Pethő (12.), Gyurákovics (16. – öngól), illetve Bumba (41., 86.), Szépe (57.)

FC Ajka-Budapest Honvéd 0-2 (0-1)
gól: Krajcsovics (42.), Kerezsi (56.)

Gyirmót FC Győr-Tiszakécskei LC 1-1 (1-1)
gól: Erdei M. (44.), illetve Zamostny (1.)

Szeged-Csanád Grosics Akadémia – BFC Siófok 1-1 (0-0)
gól: Gajdos (64.), illetve László D. (63.)
kiállítva: Dénes Cs. (Siófok, 60.)