Mély gödörben lévő Paks ellen folytatta menetelését az Újpest

Czeglédi Zsolt / MTI
Matija Ljujic duplázott Pakson
Az Újpest 2-1-re nyert a Paks otthonában a labdarúgó NB I 26. fordulójának vasárnapi játéknapján. Mészöly Géza csapata négy bajnoki találkozó óta veretlen és sorozatban harmadik sikerét aratta.

Úgy tűnt, az első félidő gól nélkül ér véget, a ráadásban azonban mindkét oldalon megrezdültek a hálók. Előbb a vendég lila-fehérek szereztek vezetést egy óriási hibát követően: Huszti lecsapott a labdára, amelyről a védő azt hitte, kigurul az alapvonalon, majd megjátszotta az üresen érkező Ljujicot, aki nem hibázott (0-1).

Egy perc múlva a túloldalon Könyves egy pattanás után lőtt hatalmas gólt (1-1).

A szünet után lendületesen kezdett a Paks, de nem sikerült átvennie a vezetést, és a félidő közepén újra előnybe került az Újpest: a csereként pályára lépő Csoboth harcolt ki büntetőt – az esetet hosszú percekig vizsgálta a VAR – , végül Ljujic 11-esből duplázott (1-2).

A 83. percben Csoboth eldönthette volna az összecsapást, gyönyörűen tört be a 16-oson belülre, de lövését Simon hárította.

Az újpestiek sorozatban negyedik meccsén maradtak veretlenek és a megszerezhető 12 pontból 10-et begyűjtöttek, míg a paksiak zsinórban harmadszor maradtak nyeretlenek.

Az Újpest és a Paks ebben a szezonban negyedik alkalommal találkozott egymással – legutóbb a Magyar Kupában is összecsaptak -, a lila-fehérek három vereség után nyertek először a párharcban.

Paksi FC – Újpest FC 1-2 (1-1)
Paks
v.: Berke
Paks: Simon – Kovács, Szélpál, Kinyik, Szabó J., Silye (Szabó B., 58.) – Mezei (Kocsics B., 87.), Windecker (Vas, 79.), Balogh – Hahn (Böde, a szünetben), Könyves (Skribek, 79.)
Újpest: Banai – Huszti, Anculasz (Tajti, 63.), Keita, Kobouri, Pauljevic – Mack, Radosevic (Csoboth, 63.), Ljujic – Sasere, Ambrose (Ganea, 91.)
gól: Könyves (45+2.), illetve Ljujic (45+1., 75., a másodikat 11-esből)
sárga lap: Könyves (70.), Kovács K. (74.), Kinyik (77.) illetve Ljujic (39.), Mack (49.)

Mezőkövesd – Ferencváros 0-3 (0-1)