Loncar lesújtott, simán nyert a Fradi

Czeglédi Zsolt / MTI
Stjepan Loncar kétszer is betalált a Mezőkövesd ellen
Könnyed, 3-0-s győzelmet aratott a Ferencváros labdarúgócsapata a Mezőkövesd otthonában az NB I 26. fordulójának zárómérkőzésén.

Jól kezdett a Fradi, a 15. percben Zachariassen lövése a jobb kapufáról jött ki. A nagy mezőnyfölény ellenére az első gólra a 38. percig kellett várni, amikor egy nagy védelmi hibát Loncar használt ki és 6 méterről nem hibázott (0-1).

A szünet után gyorsan eldőlt a csata, hiszen az 51. percben Loncar 16 méterről is betalált (0-2).

Egy Marquinhos-kapufát követően a 0-3-as végeredményt a csereként beállt Varga Barnabás állította be a 85. percben.

Ezzel a Fradi bajnoki veretlenségi sorozata már kilenc mérkőzés óta tart, és előnyét öt pontra növelte a második helyezett Pakssal szemben úgy, hogy egy meccsel kevesebbet játszott. A hazai együttesnek viszont egyre kilátástalanabb a helyzete az élvonalbeli tagsága megőrzését illetően, hét körrel a zárás előtt 12 pont a hátránya a jelenlegi utolsó bennmaradóval, a Zalaegerszeggel szemben.

NB I, 26. forduló

Mezőkövesd Zsóry FC – Ferencvárosi TC 0-3 (0-1)
Mezőkövesd, Városi Stadion, 4130 néző
v.: Csonka
Mezőkövesd: Piscitelli – Kállai, Beriasvili, Lukic, Vajda (Pillár, 57.) – Brtan, Szolgai (Kócs-Washburn, 58.), Cseke – Molnár (Cseri, 69.), Drazic (Szalai, 88.), Samperio (Karnyickij, 69.)
Ferencváros: Varga Á. – Makreckis, Abena, Cissé, Civic – Maiga (Pászka, 65.), Loncar (Traoré, 78.) – Zachariassen, Katona B. (Ben Romdhane, a szünetben), Marquinhos (Szevikjan, 78.) – Kodro (Varga B., 65.)
gól: Loncar (38., 51.), Varga B. (85.)
sárga lap: Molnár (27.), Beriasvili (32.), illetve Maiga (35.)

Paks – Újpest 1-2 (1-1)