Uram segített, Gera megúszta a kínos debütálást a Vasas kispadján

Illyés Tibor / MTI
Uram János, a Vasas kapusa lett a csapata hőse
Gyenge játékkal, csupán tizenegyesrúgásokkal jutott be a Vasas labdarúgócsapata a megyei első osztályú Mezőörs ellen a Magyar Kupa negyeddöntőjébe.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, de a szünet után úgy tűnt, a Vasas gyorsan dűlőre akarja vinni a dolgot. Az 57. percben Berecz közelről megszerezte a vezetést (01), két perc múlva pedig duplázhatott volna, de az egykoron a Fulhamben is megfordult Somogyi Csaba bravúrral védett.

Jobban játszott a Vasas, amely hiába dolgozott ki helyzeteket, nem tudta növelni előnyét. A 80. percben aztán jött a váratlan pofon, a hazaiak Végh révén egyenlítettek (1-1).

Jöhetett a hosszabbítás, amelyben nem született újabb gól, azaz döntöttek a tizenegyesek, amely előtt a hazai nézők „Szép volt, fiúk!” rigmussal buzdították a kedvenceket.

Az első két körben nem hibázott senki, a harmadikban Kerékgyártó lövését védte a Vasas kapusa, Uram, ez pedig elég volt az angyalföldiek végső sikeréhez.

Magyar Kupa, nyolcaddöntő

Mezőörs KSE (megyei I.) – Vasas FC (NB II) 1-1 (0-0, 1-1, 1-1) – tizenegyesekkel 4-5