Újonc csatárral sem ment, egymás után harmadik Eb-selejtezőjét veszítette el az U21-es válogatott

mlsz.hu
mlsz.hu

A magyar U21-es labdarúgó-válogatott 2-0-ra kikapott a százszázalékos spanyolok vendégeként az Európa-bajnoki selejtező B csoportjának pénteki találkozóján.

Gera Zoltán szövetségi edző együttese két győzelemmel rajtolt, azóta viszont Skóciában és saját környezetében a belgáktól is kikapott. Ezúttal a selejtezőn még gólt sem kapó spanyolokkal játszott. A magyar csapatban debütált a Puskás Akadémia tehetsége, Gruber Zsombor kezdőként debütált az U21-es válogatottban, de ő sem tudott gólt lőni a spanyoloknak. A házigazda előbb a 36. percben, majd a 67. percben talált be.

A hatosból a csoportelső automatikusan kijut a 2025-ös szlovákiai Eb-re, míg a másodikra pótselejtező vár.

U21-es Eb-selejtező, B csoport

Spanyolország-Magyarország 2-0 (1-0)
gól: C. Martín (36.), P. Torre (66.)

Az állás: 1. Spanyolország 12 pont/4 mérkőzés, 2. Skócia 9/4 (7-3), 3. Belgium 9/4 (4-2), 4. MAGYARORSZÁG 6/5, 5. Kazahsztán 3/4, 6. Málta 0/5