Tíz perc alatt, két bombával elintézte a Lokit a Mezőkövesd

Vajda János / MTI
Sorozatban második győzelmét aratta a Mezőkövesd labdarúgócsapata, amely az NB I 12. fordulójában úgy verte 2-1-re a Debrecent, hogy a góljait az első tíz percben szerezte.

Szenzációsan kezdett a hazai csapat: 4. percben Cseke lőtte ki távolról a bal felső sarkot (10), hat perccel később pedig Cseri lőtt 22 méterről a bal alsó sarokba (2-0).

Ezzel kicsit vissza is vett a támadásokból a Mezőkövesd, de lehet, a Debrecen kapcsolt rá, mindenesetre a félidőben már csak vendéghelyzetek alakultak ki. Előbb Dzsudzsák szabadrúgása kerülte el centikkel a kaput, majd a 25. percben Bárány fejelt gyönyörű gólt a jobb felső sarokba (2-1).

A második félidőben se nagyon forogtak veszélyben a kapuk, egészen a hajráig. A 80. percben Dzsudzsák rontott ziccert, majd Pillár kapta meg második sárga lapját, így a hazaiak emberhátrányban zárták az összecsapást.

A Mezőkövesd sorozatban második győzelmét aratta, míg a Debrecen a legutóbbi hét bajnokijából mindössze egyszer tudott nyerni.

NB I, 12. forduló

Mezőkövesd Zsóry FC – Debreceni VSC 2-1 (2-1)
Mezőkövesd, Városi Stadion, 2119 néző
v.: Csonka
Mezőkövesd: Piscitelli – Kállai, Pillár, Beriasvili, Vajda – Cseke, Da. Babunski (Lukic, 82.), Gomis – Cseri (Filip, 57.), Drazic, Molnár G. (Lehoczky, 74.)
Debrecen: Megyeri – Kusnyír, Lagator, Romancsuk (Andrija, 84.), Ferenczi – Ojediran, Loncar (Manrique, 70.) – Vajda (Oliveira, a szünetben), Dzsudzsák, Bódi (Bévárdi, 70.)- Bárány
gól: Cseke (4.), Cseri (10.), illetve Bárány (25.)
sárga lap: Drazic (2.), Pillár (32., 81.), Gomis (46.), Beriasvili (78.), Filip (87.), illetve Bódi (41.), Vajda (45.), Romancsuk (59.), Lagator (67.)
piros lap: Pillár (81.)

Fehérvár FC – Újpest FC 2-1 (0-1)
Puskás Akadémia FC – Diósgyőri VTK 0-0