Mégsem átkozták el, őrült végjátékban fordított a Fehérvár

Vasvári Tamás / MTI
Bár 70 percen át fölényben játszott és gólokkal vezethetett volna az Újpest, a Fehérvár nagyszerű hajrával fordított, és végül 2-1-re győzött az NB I 12. fordulójában.

Kiválóan kezdett az újpest, amely Ambrose révén már a 8. percben vezetést szerzett (0-1), sőt, Onovo révén növelhette is volna előnyét, de a nigériai támadó találatát les miatt érvénytelenítette a játékvezető.

A második félidőben Tajti lőtt nagy kapufát, majd Mörschel lövését védte bravúrral a fehérváriak kapusa, Tóth.

Ilyen újpesti fölény után váratlanul büntetőhöz jutott a Fehérvár, ám a videobíró és a játékvezető utólag úgy látta, Nikolic kapus nem érte el Schönt. Nem véletlenül reklamálták az újpestiek, hogy műesés miatt járna egy sárga a fehérvári játékosnak, hiszen neki már a második ilyen lapja lett volna.

De nem kapott, nem került emberhátrányba a Fehérvár, mezőnyfölénybe viszont igen. A 76. percben Kodro az üres kapu mellé lőtt, majd két perc múlva Kalmár a lécet döngette meg.

Amikor már azt hihették a hazaiak, átok ül rajtuk, jött a nagy fordulat. Előbb a 81. percben Lirim Kastrati egyenlített (1-1), majd a 89. percben a cserejátékos Karamoko első labdaérintésre győztes gólt szerzett (2-1).

A másik fejér megyei csapat, a Puskás Akadémia gól nélküli döntetlent játszott otthon a DVTK-val. A hazaiak immár öt mérkőzés óta veretlenek, a diósgyőriek pedig négy találkozó óta nyeretlenek az NB I-ben.

NB I, 12. forduló

Fehérvár FC – Újpest FC 2-1 (0-1)
Sóstói Stadion, 4990 néző
v.: Andó-Szabó
Fehérvár: Tóth B. – Bese (L. Kastrati, 60.), Csongvai, Serafimov, Gergényi, Schön (Spandler, 90+1.) – Katona M., Christensen, Flores (Kalmár Zs., 60.) – Szabó L. (Karamoko, 88.), Kodro
Újpest: Nikolic – Pauljevic, Hall, Kosanovic, L. R. Kastrati – Onovo (Sasere, 91.), Tajti – Kiss T. (Ganea, 91.), Mörschel (Mack, 91.), Csoboth (Simon K., 91.) – Ambrose
gól: L. Kastrati (80.), Karamoko (89.), illetve Ambrose (8.)
sárga lap: Schön (39.), Christensen (81.), L. Kastrati (85.), illetve Kosanovic (32.), Tajti (39.), Ambrose (49.)

Puskás Akadémia FC – Diósgyőri VTK 0-0
Felcsút, Pancho Aréna
v.: Derdák
Puskás Akadémia: Markek – Maceiras, Golla, Stronati, Nagy Zs. – Corbu, Levi (Komáromi, 66.), Favorov – Soisalo (Slagveer, 66.), Colley (Plsek, a szünetben), Gruber (Puljic, 66.)
Diósgyőr: Ogyincov – Csorbadzsijszkij, Klimovics (Bényei, 72.), Vallejo – Gera D., Holdampf, Pozeg Vancas (Franchu, 82.), Stephen – Pernambuco (Lukács D., 82.), Edomwonyi (Kampecisz, 68.), Acolatse (Obounet, 68.)
sárga lap: Nagy Zs. (15.), Golla (43.), illetve Vallejo (61.), Csorbadzsijszkij (83.)