Hajrában fordított a Vasas, hazai pályán kapott ki a Honvéd

Kovács Tamás / MTI

A Kazincbarcika 1-0-ra nyert a Budapest Honvéd otthonában a labdarúgó NB II 13. fordulójában, vasárnap.

A meccs egyetlen gólját Kártik Bálint szerezte az 57. percben, de a kispestiek végig meglehetősen gyengén futballoztak. A vereséggel ráadásul már csak kettő pontra van a kieső helyektől a Honvéd.

Eközben az élmezőnyben is pörögtek az események, a Nyíregyháza hátrányból felállva nyert 2-1-re, míg a Pécs egyetlen gólt rúgva is nyerni tudott Szombathelyen. A Vasas is fordított a Tiszakécske vendégeként, ráadásul a 79. és a 81. percben lőtt gólokkal tudott nyerni.

NB II, 13. forduló

HR-Rent Kozármisleny – Gyirmót FC Győr 2-2 (0-2)
———————————————–
gólszerzők: Kirchner (64.), Horváth P. (71.), illetve Soltész (11.), Medgyes (15.)

Szombathelyi Haladás-Pécsi MFC 0-1 (0-0)
—————————————-
g.: Harsányi (84.)
piros lap: Ene (92., Haladás)

Budapest Honvéd-Kolorcity Kazincbarcika SC 0-1 (0-0)
—————————————————-
g.: Kártik (57.)

Tiszakécskei LC-Vasas FC 1-2 (1-0)
———————————-
g.: Bertus (25.), illetve Tóth M. (79., tizenegyesből), Zimonyi (82., tizenegyesből)
piros lap: Szekér (90., Tiszakécske)

Nyíregyháza Spartacus FC-FC Ajka 2-1 (0-1)
—————————————–
g.: Gresó (53.), Ramos (70.), illetve Borsos (41.)

Aqvital FC Csákvár – BVSC-Zugló 0-1 (0-0)
g.: Hidi (94., tizenegyesből)

Soroksár SC – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1-1 (0-1)
—————————————————–
g.: Dragóner (63.), ill. Bíró (31., tizenegyesből)

BFC Siófok-Budafoki MTE 3-1 (2-0)
——————————–
g.: Dénes (1.), Szedlár (32., 64.), illetve Vasvári (70.)

ETO FC Győr-Credobus Mosonmagyaróvár 4-0 (4-0)
———————————————-
g.: Szépe (2.), Skvarka (10.), Diarra (32.), Papp (34., öngól)

Az élcsoport állása: 1. ETO FC Győr 29 pont, 2. Nyíregyháza Spartacus 28, 3. Vasas FC 24/7 győzelem (29-15), 4. Kozármisleny 24/7 (24-15), 5. Szeged-Grosics 20