Gera Zoltán: Ez volt ennek a korosztálynak az eddigi legrosszabb mérkőzése

Illyés Tibor / MTI

A magyar U21-es válogatott pénteken 3-1-re kikapott Skócia ellen Európa-bajnoki selejtezőn.

Borzalmasan kezdett Gera Zoltán együttese, már az első hét perc alatt két gólt kapott és úgy állt 0-3 az eredményjelzőn félidőben, hogy Hegyi Krisztián két hatalmas bravúrt is bemutatott. Nem csoda, hogy a szövetségi kapitány kritikus nyilatkozatot adott.

Ez volt ennek a korosztálynak az eddigi legrosszabb mérkőzése. Rosszul kezdtünk, teljesen bealudtunk a meccs elején, emellett sok egyéni hibát követtünk el, az ellenfél pedig könyörtelenül kihasználta ezeket. Próbáltunk visszajönni a mérkőzésbe, de az ellenfél teljesen megérdemelten nyerte meg a találkozót. Négy nap múlva újabb selejtező következik, ezért mielőbb talpra kell állnunk, mert ennél sokkal összeszedettebb teljesítmény kell a belgák ellen

– mondta a mérkőzés után Gera.

A válogatottnak legközelebb kedden lesz esélye javítani, amikor 17.45-kor Belgium válogatottja lesz az ellenfél az Új Hidegkuti-stadionban.