Edzőmeccsé degradálta a Fradi az MTK elleni rangadót

Illyés Tibor / MTI
Nagyon sima, 6-1-es győzelmet aratott a Ferencváros az MTK ellen az NB I 8. fordulójának rangadóján. Érdekesség, hogy a forduló előtt a második helyen álló MTK az első hét meccsen öt gólt kapott…

Pedig jól kezdett az MTK, a 12. percben Sigér hibáját Bognár István használta ki, aki nem hibázta el a ziccerét (1-0).

Gyorsan egyenlített a Fradi, a 22. percben Varga Barnabás fejesből egyenlített (1-1), a 41. percben pedig Marquinhos révén már a címvédő állt jobban (1-2).

A fordulás után tíz percet kellett várni, hogy Marquinhos duplázzon (1-3), a 63. percben Wingo bombájával már felsejlett a súlyos vereség lehetősége (1-4).

Valóra is vált, az utolsó tíz percben előbb Abu Fani (1-5), majd Pesic is betalált (1-6), a Fradi a nagy riválisok közül a Paks után az MTK-nak is hatot vágott, és magabiztosan vezeti a bajnokságot.

Ez volt a 222. élvonalbeli örökrangadó, a zöld-fehérek 91. sikerüket aratták, az MTK 79-szer nyert, 52 alkalommal pedig döntetlen született.

NB I, 8. forduló

MTK Budapest – Ferencvárosi TC 1-6 (1-2)
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 5322 néző
v.: Berke
MTK: Demjén – Hej, Kádár, Bobál D. – Kovács M., Kata (Zuigéber, 88.), Thiam (Kocsis, 56.), Kosznovszky (Spalek, 70.), Antonov (Kovács P., a szünetben) – Bognár I., Németh K. (Stieber Z., a szünetben)
Ferencváros: Dibusz – Makreckis (Pászka, 78.), Wingo, Abena, Ramírez (Civic, 69.) – Ben Romhdane (Besic, 69.), Sigér (Baráth, 78.) – Abu Fani, Zachariassen, Marquinhos – Varga B. (Pesic, 78.)
gól: Bognár I. (12.), illetve Varga B. (23.), Marquinhos (41., 55.), Wingo (63.), Abu Fani (85.), Pesic (92.)
sárga lap: Kata (46.), illetve Makreckis (58.)