Elhasalt a Debrecen a DVTK elleni rangadón

Czeglédi Zsolt / MTI
Az újonc Diósgyőr izgalmas csatában kétgólos győzelmet aratott a keleti rivális, vendég Debrecen felett az NB I hetedik fordulójának szombati játéknapján, így ellenfelét megelőzve élre ugrott a tabellán.

Az első negyedórában a Debrecen birtokolta többet a labdát, s ugyan sokáig nem igazán tudott veszélyes helyzetet kialakítani, a 20. percben Bárány lövését bravúrral kellett hárítania Senticnek. A félidő derekán átvette az irányítást a Diósgyőr, beszorította ellenfelét és egy elrontott debreceni kontra után megszerezte a vezetést: a kezdőcsapatba az utolsó pillanatban bekerült Lukács beadására Holdampf érkezett és öt méterről a hálóba lőtt (1-0).

A hazaiak közvetlenül a szünet előtt megduplázták előnyüket: Lukács pöckölte a labdát Pernambucóhoz, aki 12 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (2-0).

A fordulást követően góllá érett a Loki fölénye, a 64. percben Bárány szépített (2-1), de egyenlíteni nem sikerült, mert hazaiak horvát kapusa, Sentic többször is hárított. Végül a Diósgyőr adta meg a kegyelemdöfést Acolatse találatával (3-1), írta az MTI.

NB I, 7. forduló

Diósgyőri VTK – Debreceni VSC 3-1 (2-0)
Miskolc, 9518 néző
v.: Berke
Diósgyőr: Sentic – Gera D., Szatmári (Csorbadzsijszkij, 76.), Bárdos, Stephen – Vallejo, Holdampf (Klimovics, 76.), Pozeg Vancas, Pernambuco (Acolatse, 60.) – Lukács D. (Jurek, 90.), Edomwonyi (Jurina, 60.)
Debrecen: Milosevic – Kusnyír, Romancsuk, Lagator, Ferenczi – Loncar, Ojediran – Kiziridisz (Szécsi M., a szünetben), Dzsudzsák, Domingues (Bódi, a szünetben) – Bárány (Majdevac, 79.)
gól: Holdampf (31.), Pernambuco (45+1.), Acolatse (92.), illetve Bárány (64.)
sárga lap: Szatmári (49.), Gera (53.), Jurina (88.)