Képtelen otthon nyerni a Puskás Akadémia

Eddigi három győzelmét idegenben szerezte a Puskás Akadémia labdarúgócsapata, amely Felcsúton egyelőre képtelen győzni: két döntetlen után ezúttal 2-0-ra kikapott a Pakstól, amely a szezonban először nyert vendégként.

Kiegyenlített labdabirtoklási arány mellett veszélyesebben futballozott a vendégcsapat az első félidőben. A paksiak türelmesen játszottak, míg a Puskás Akadémia nem igazán talált fogást a riválison. Már-már úgy tűnt, hogy gól nélküli állással vonulnak szünetre a felek, de néhány perccel a játékrész vége előtt tizenegyeshez jutott a Paks, a büntetőt pedig Haraszti magabiztosan értékesítette (0-1), írta tudósításában az MTI.

Fordulás után nem változott jelentősen a játék képe, legalábbis a hazaiak változatlanul nem tudtak mit kezdeni a vendégekkel, akik viszont néhány perccel a támadó kettős lecserélése után Könyves szép góljával megduplázták az előnyüket (0-2).

A Paks ezután őrizte az eredményt, míg a Puskás Akadémia csak nagyon későn, nagyjából a 80. perc után próbált nagyobb nyomást helyezni az ellenfélre, de végül még szépítenie sem sikerült.

A hazaiaknál több mint félévnyi kihagyás után lépett újra pályára a bajnokságban a sérüléséből felépült, 13-szoros válogatott Nagy Zsolt, aki múlt hétvégén a Magyar Kupában futballozott ismét tétmérkőzésen.