A Diósgyőr simán nyert, a Nyíregyháza az ellenfél védelmének segítsével

A Diósgyőr labdarúgócsapata 3-0-ra nyert Csákváron az NB II 16., hétközi fordulójában.

A DVTK Jurek Gábor góljával került előnybe, majd egy kipattanót Szatmári bikázott a kapuba. A végeredményt Lukács Dániel állította be az 57. percben, miután addig hátráltak a hazai védők, hogy egy csel után nyugodtan lőhetett a kapuba. Győzelmével a Diósgyőr mindenképp élen marad a másodosztályban, akkor is, ha később a Pécs legyőzi a Gyirmótot.

Nem volt ilyen könnyű dolga a Nyíregyháza Spartacusnak, amelyhez a Kozármisleny látogatott el. Térfélcserét követően azonban Gajág Gergő előbb egy kezezéssel büntetőhöz juttatta a Szparit, majd tíz perccel később egy buktatásért megkapta a második sárga lapját is. Ennek ellenére hajtott a döntetlenért a Kozármisleny, de a 92. percben megpecsételődött a sorsa, amikor Farkas Bence indítására a kapus és a vendégek védője is rástartolt, de Kovács Ádám Tibor el tudta hozni a labdát kettejük közül, így 2-0-ra nyert a Nyíregyháza.

Eközben a Siófok nem bírt a Békéscsabával (2-2), míg a Soroksár 2-1-re felülmúlta a Dorogot.