Élő Magyar foci

Monacóban is nyert, két forduló után hibátlan a Fradi

NICOLAS TUCAT / AFP
Egy hete győzelemmel kezdte meg csoportkörös szereplését az Európa Ligában a Ferencváros labdarúgócsapata, amely a Trabzonspor elleni 3-2-es siker után a második fordulóban az AS Monaco otthonában 1-0-ra győzött, és hibátlan teljesítménnyel vezeti a csoportját.

A Ferencváros elleni összecsapásra csupán néhány ezer hazai szurkoló volt kíváncsi, így a magyar csapatra nem várt félelmetes hangulat.

Vécsei Bálint: Reális az esélyünk a továbbjutásra
Két győzelemmel rajtolt a Fradi az EL-ben, csalódás lenne, ha nem jönne össze a folytatás.

Az első negyedórában a magyar bajnok futballozott fölényben, a hazaiak tompák voltak. Az első veszélyes helyzetre 20 percet kellett várni, ekkor Tokmac lépett ki ziccerben, de hiába szerzett gólt, azt les miatt érvénytelenítette a videobíró és a játékvezető.

A 32. percben Traoré kiváló lövését védte bravúrral Nübel kapus. Két perc múlva Knoester hajmeresztő hibáját kis híján gólra váltotta a Monaco, de Dibusz hárítani tudott. A 40. percben a Monaco kapusa Laiduoni szabadrúgásánál is nagyot védett.

Philippe Clement, a Monaco vezetőedzője a szünetben kettős cserével próbálta feltüzelni csapatát, és mindössze 14 másodpercet kellett várnia tanítványai első veszélyes akciójára. A hazaiak ezt követően nagy fölénybe kerültek, Sztanyiszlav Csercseszov, a Ferencváros mestere reagált is, és megerősítette a középpályát.

A 74. percben Sammy Mmaee majdnem gólt rúgatott az ellenféllel, de óriási hibáját Dibusz kijavította.

A 80. percben a Ferencváros gyakorlatilag első komoly helyzetét gólra váltotta: Traoré visszagurítását Vécsei lőtte kapura, a labda pedig megpattanva egy védőn bevánszorgott a hálóba (0-1).

A Fradi második meccsén a második győzelmét szerezte, így két kör után hibátlan teljesítménnyel vezeti csoportját.

A harmadik fordulóban, október 6-án a szerb bajnok Crvena zvezda otthonában lép pályára.

Európa Liga, H csoport, 2. forduló

AS Monaco (francia) – Ferencváros 0-1 (0-0)
Monaco, II. Lajos Stadion
v.: Espen (norvég)
Monaco: Nübel – Disasi, Sarr (Boadu, 81.), Badiashile – Vanderson (Ruben Aguilar, a szünetben), Fofana, Camara, Golovin (Jakobs, 73.), Caio Henrique – Diatta (Akliouch, a szünetben), Ben Yedder (Embolo, 65.)
Ferencváros: Dibusz – Wingo, S. Mmaee, Knoester, Botka – Besic (Vécsei, 69.), Laidouni – Nguen (Gojak, 63.) – Zachariassen (Esiti, 90.), Traoré, R. Mmaee (Boli, 64.)
gól: Vécsei (80.)
sárga lap: Embolo (77.), illeve Besic (69.), Traoré (93.)

Trabzonspor (török) – Crvena zvezda (szerb) 2-1 (1-0)