Balázs Attila / MTI

29 percig úgy tűnt, csodát tehet a Kisvárda a visszavágón

A Kisvárda hazai pályán nyert ugyan 2-1-re a norvég Molde ellen, de 4-2-es összesítéssel az északiak jutottak a Konferencia Liga selejtezőjének utolsó körébe.

A Molde előtt adódott az első helyzet, Fofana azonban ziccerben a léc fölé emelt. A 14. percben egy gólt ledolgozott a hátrányából a tíz külföldivel, és az ukrajnai születésű, de magyar állampolgársággal is rendelkező Hejjel felálló Várda: a norvégok csapatkapitánya, Linnes borzalmasan adta haza a labdát a félpályán túlról, Asani pedig szemfüles módon lecsapott a lehetőségre, és a kapust kicselezve a hálóba gurított.

Asani nem elégedett meg ennyivel, Makowski passza után futtából szépen lőtt a bal alsóba, és ezzel már csak egy gól volt a magyar csapat hátránya.

A második félidő elején a két védőt is túlugró Mesanovic fejese ígéretes lehetőségnek számított, de kimaradt, majd Melnyik bombáját öklözte ki a norvég kapus.

A Kisvárda irányított, de a norvégok egy kontrából kényelmes helyzetbe kerültek, Mannsverk kapott remek labdát, és a kissé későn kimozduló kapus mellett a bal sarkot választotta.

Innentől ismét két gól kellett volna a Kisvárdának a hosszabbításhoz, de a szufla elfogyott, úgyhogy a Molde jutott be a selejtező utolsó körébe, ahol az osztrák Wolfsberger lesz az ellenfele. A magyar csapatok közül a Konferencia Ligában már csak a Fehérvár van versenyben, amely a csoportkörért a Kölnnel találkozik.