Élő Magyar foci

Harminc év után visszavágott a Fradi a Slovannak

Adrián Zoltán / 24.hu
Azok után, hogy egy hete, hazai pályán 2-1-es vereséget szenvedett a Ferencváros labdarúgócsapata, a pozsonyi visszavágón 4-1-re legyőzte a Slovan Bratislavát a Bajnokok Ligája-selejtező második fordulójában és továbbjutott. A siker azért is örömteli a zöld-fehéreknek, mert 30 éve, 1992-ben éppen 4-1-re kapott ki riválisától egy emlékezetes meccsen.

Akkor, 1992 szeptemberében nem csupán a súlyos vereség, de a rendőrök erőszakos fellépése is beégett a szurkolók emlékezetébe, így nem véletlen, hogy a helyi erők nagyon készültek, hogy ezúttal semmi reváns ne történhessen meg – legalábbis a pályán kívül és a lelátón.

Szalai a 89. percben még megmentette csapatát, de kiesett a Fener a BL-selejtezőből
A magyar válogatott védő védhetetlen fejessel jelentkezett, de végül ez is kevésnek bizonyult.

De így is 1000 szurkoló érkezett Magyarországról, akik az első félidőben boldogan láthatták, hogy a 20. percben Boli ledolgozta a hátrányt, Zachariassen pedig már meg is fordította az állást.

Szünet után erősített a Slovan, de a meddő mezőnyfölénye mellett Boli és Traoré szerezhetett volna újabb gólokat. Aztán a 70. percben az első kapura lövésből szépített a Slovan, Barszegjan jobb oldali szögletére De Marco érkezett jól (1-2).

A hazaiak már a hosszabbításra készültek, úgy próbáltak cserélni és frissíteni az utolsó percekben, de a magyar bajnok nem szeretett volna túlórázni: a 89. percben Traoré közelről, a ráadásban Laidouni is betalált, beállítva az 1-4-es győzelmet.

Adrián Zoltán / 24.hu Teljes lehet az öröm

A Fradira a BL-selejtező következő körében az azeri Qarabag vár, amely a hazai egygólos győzelmét követően hosszabbításban 2-2-es döntetlent játszott a svájci aranyérmes FC Zürich otthonában.

BL-selejtező, 2. forduló, visszavágó

Slovan Bratislava (szlovák) – Ferencváros 1-4 (0-2)
Pozsony, Téglamezei Stadion
v.: Di Bello (olasz)
Slovan: Chovan – Medvedev (Green, 11.), Kasia, Abena, De Marco, Pauschek (Weiss, 87.; Holman 90+3.) – Barszegjan, Kankava (Agbo, 90+3.), Kucka, Csakvetadze – Saponjic (Cavric  87.)
Ferencváros: Dibusz – Botka, S. Mmaee, Knoester, Civic – Esiti, Laidouni – A. Traoré, Zachariassen, Toknmac (Thelander, 90+3.)– Boli (Vécsei, 63.)
gól: De Marco (70.), illetve Boli (20.), Zachariassen (31.), Traoré (89.),Laidouni (90+5.)
Összesítésben: 3-5.

Olimpiakosz (görög) – Maccabi Haifa (izraeli) 0-4 (0-1)
továbbjutott: a Maccabi, 5-1-es összesítéssel.

FC Zürich (svájci) – Qarabag FK (azeri) 2-2 (1-0, 2-1, 2-2) – hosszabbítás után
továbbjutott: a Qarabag, 5-4-es összesítéssel.

Malmö FF (svéd) – Zalgiris Vilnius (litván) 0-2 (0-1)
továbbjutott: a Zalgiris Vilnius kettős győzelemmel, 3-0-s összesítéssel.

Fenerbahce (török) – Dinamo Kijev (ukrán) 1-2 (0-0, 1-1, 1-1) – hosszabbítás után
továbbjutott: a Dinamo Kijev, 2-1-es összesítéssel.

Bodö/Glimt (norvég) – Linfield FC (északír) 8-0 (4-0)
továbbjutott: a Bodö/Glimt, 8-1-es összesítéssel.

A BL-selejtező harmadik fordulójának párosítása:
Bajnokok ága:
Qarabag (azeri) – FERENCVÁROS
Maccabi Haifa (izraeli) – Apollon Limassol (ciprusi)
Ludogorec (bolgár) – Dinamo Zagreb (horvát)
Sheriff Tiraspol (moldovai) – Viktoria Plzen (cseh)
Bodö/Glimt (norvég) – Zalgiris (litván)
Crvena zvezda (szerb) – Pjunik Jereván (örmény)

Nem bajnokok ága:
AS Monaco (francia) – PSV Eindhoven (holland)
Dinamo Kijev (ukrán) – Sturm Graz (osztrák)
Union Saint-Gilloise (belga) – Rangers FC (skót)
Benfica (portugál) – Midtjylland (dán)

Ez eddig remek

A második gól megfogta a Slovant, a Fradi uralja a meccset, akkor is, ha most volt két perc, amikor az ellenfél a 16-osa előtt tologatta a labdát.

0-2 Zachariassen

Itt a második, már továbbjutásra áll a Fradi. Egy kifejelt labdát Mmaee lőtt kapura, a labda csúnyán elszállt volna keresztbe, de Zachariassen beletette a fejét (0-2).

Van itt minden

Előbb De Marco kapott sárga lapot, majd egy szögletet követően S. Mmaee fejesét védte a szlovák kapus.

A negyedik játékvezető nem ijedt meg Csercseszovtól

Remek helyről járt volna szabadrúgás a Fradinak, 17-18 méterre a Slovan kapujától, de az olasz bíró továbbot intett a lelátóról egyértelműnek tűnő buktatás után. Csercseszov hangosan rámordult a negyedik játékvezetőre, aki visszanézett ugyan a hang irányába, de aztán úgy döntött, nem foglalkozik a Fradi edzőjével.

Nagy hazai lehetőség

Barszegjan addig-addig tologatta a labdát, amíg lövőhelyzetbe került, de 10 méterről a kapufát bombázta telibe.

0-1 Boli

Civic balról középre lőtte a labdát, De Marco nem tudni, mire várt, így a mögötte érkező Boli néhány lépésről nem hibázta el a ziccet (0-1).

Keménykedés

Kicsit kapkodó a játék, a Fradi-játékosok kemények, a Slovan-játékosok sokszor a földön.

Kényszercsere

Kényszercsere: Medvedevet hordágyon vitték le, helyére Green állt be.

Sajnos nagyobb a baj

Úgy tűnik, nagy a baj, egyre többen rohannak be, cserélni is kell (nem véletlenül fektették azonnal az oldalára a játékost).

Medvedev fejét kell ápolni

Ez vétlen, de csúnya volt, Civic térde eltalálta a becsúszó Medvedev fejét, a Slovan játékosát ápolni kell.

Borka-bomba léc fölé

Traoré bal oldali beadását a védők röviden csúsztatták ki, de Botka 14 méterről, kapásból a léc fölé bombázott.

Dibusz választott, Botka Himnuszt énekelt

Két magyar kapott helyet a Fradi kezdőjében (a túloldalon négy hazai játékos fért be), és amíg Dibusz az ellenfél csapatkapitányával választott, Botka a többiektől külön vigyázállásban hallgatta, ahogy a Fradi-tábor elénekelte a Himnuszt.

Egyenpólóban érkeztek a fradisták

Hatalmas rendőri készültség közepette 17 óra után néhány perccel megérkezett a pozsonyi pályaudvarra a Ferencváros labdarúgócsapatának szurkolóit szállító különvonat, írta az MTI.

A drukkerek fekete egyenpólóban érkeztek, amelynek jobb oldalán az FTC klubszíneinek megfelelően zöld-fehér csík futott végig vízszintesen, ezt az egyesület címere zárta le, a bal oldalon pedig a Magyarország címere után a piros-fehér-zöld nemzeti trikolor következett. Felette az a szöveg volt olvasható, hogy „anti slovan”.

30 éve ő volt az egyedüli Slovan-drukker a Fradi-pályán

Daniel Antosík 1992-ben egyedül ült az Üllői úton a vendégszektorban a Fradi-Slovan BL-visszavágón. A szlovák klubnál azóta is hősként tisztelik a ma már 45 éves Antosíkot, aki Argentínában él, de ott volt a múlt heti első meccsen, és most is van. A szlovák szurkolók hatalmas ünneplésben részesítették, és kapott egy 30-as számmal ellátott, névre szóló mezt is.