Csertői: Nagyon szomorú, hogy egy kiesés ellen küzdő csapat félgőzzel kezd focizni, mert 1-0-ra vezet

M4 Sport
M4 Sport

1-1-es döntetlennel ért véget a Gyirmót és az MTK meccse az NB I-ben, ami azt jelenti, hogy minden maradt a régiben, az MTK továbbra is utolsó, a négy ponttal többet gyűjtő Gyirmót pedig nem tudott még jobban ellógni riválisától.

Nem bírt egymással az NB I utolsó két helyezettje
Nem nagyon van minek örülnie a csapatoknak.

A meccs után egyik edző sem volt elégedett, Márton Gábor, az MTK mestere azt mondta, jelen helyzetükben az egy pont szinte semmit nem ér.

„A cserék jól szálltak be, onnantól benne volt a meccsben, hogy meg tudjuk nyerni. De a mi helyzetünkben nem lehet úgy játszani, ahogy az első félidőben tettük. Ha így is tudunk futballozni, ahogy a másodikban láthattuk, akkor úgy kell játszani” – morgott egy sort Márton.

Kollégája, Csertői Aurél bevallotta, meglepetésként érte, ahogy csapat hozzáállt a második félidőhöz.

Nagyon szomorú, hogy egy kiesés ellen küzdő csapat félgőzzel kezd focizni, mert 1-0-ra vezet. Ez nem fér bele.

Az MTK a második félidőben egyértelműen főlénk nőtt, 3-4 gólszerzési lehetősége is volt, szerencsére nem élt vele. 1-2 cserejátékos hozzáállása nem igazán tetszett, küzdeni kellett volna, és megtartani az 1-0-t, ráadásul a végén még a döntetlen is veszélyben volt” – nyilatkozta a Gyirmót edzője.