Magyar foci sport

A Fehérvár négy ukrán labdarúgója lemondta a játékot

Az orosz-ukrán háborús helyzet miatt mintegy másfél órával az NB I 22. fordulójának péntek esti nyitómérkőzése előtt borult az előzetes csapatösszeállítási terve a MOL Fehérvár FC-nek.

„Nem lép pályára Pakson Ivan Petrjak, Jevhen Makarenko, Bohdan Lednev és Artem Sabanov. A négy ukrán labdarúgó csütörtökön jelezte a szakmai stábnak, hogy a hazájukban kialakult helyzet miatt nincsenek abban a mentális állapotban, hogy segíteni tudják csapatunkat, hiszen jelenleg elsősorban Ukrajnában élő családtagjaikért, barátjaikért aggódnak.

Klubunk megértette játékosaink kérését, a MOL Fehérvár FC első keretének négy ukrán tagja nem utazott el Paksra. Bízunk benne, hogy a helyzet hamarosan békés úton rendeződik majd. Klubunk és a játékosok további nyilatkozatokat nem kívánnak tenni a témában” – közölte a MOL Fehérvár FC hivatalos honlapján az este 20 órakor kezdődő Paksi FC elleni mérkőzés előtt.

Kapcsolódó
Reagáltak a magyar fociklubok az ukrán labdarúgóik helyzetére
Az NB I-ben hét klub alkalmaz ukrán állampolgárságú futballistát. Körkérdésünkben arra kerestük a választ, mit tehet egy sportvállalkozás az ilyen történelmi káoszban.

Ahol a futball esze és szíve találkozik!

Válogatott írások a legjobbaktól.

Minden hónapban legalább 24 kiemelkedő színvonalú tartalom havi 990 forintért. Próbáld ki 490 forintért az első hónapban!

Ahogyan szerzőgárdánk összetétele ígéri, a legkülönfélébb műfajokban, témákban jelennek majd meg szövegek: lesznek elemzések, interjúk, kisprózák, riportok, lesznek hazai és nemzetközi témák, adat- és véleményalapú cikkek egyaránt.

Tartsatok velünk minél többen, hogy együtt alakíthassuk, építhessük az új magyar futballújságot, amely leginkább az írások nívójával és egyediségével akar kitűnni! Fizessetek elő, olvassatok, kövessetek minket, vitatkozzatok velünk, adjatok ötleteket! Várjuk ebbe a közösségbe mindazokat, akiknek a futball csak egy játék, s mindazokat, akiknek a futball több mint egy játék.

KIPRÓBÁLOM!

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a Rangado.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.