Négy méterről baltázta el az ordas ziccert a Honvéd csatára

Koszticsák Szilárd / MTI

0-0s döntetlent játszott egymással a Mezőkövesd és a Budapest Honvéd az NB I 21. fordulójában.

Az első félidőben egyetlen helyzetet láthattak a nézők, egy kispesti szöglet után Cseri röviden szabadított fel, és Batik kapáslövésénél Tordai óriásit védett.

Az első felvonásban a viharos rohamokat nem vezető Honvédnál is passzívabb Mezőkövesd a szünet után életre kelt, és a kispestiek – korábban éppen Kövesden védő – kapusának, Szappanosnak kétszer is nyújtózkodnia kellett, hogy maradjon a 0-0.

A 61. percben nehéz volt elhinni, amit láttunk: előbb az egyik mezőkövesdi próbált a guruló labdába belefejelni, de nem járt sikerrel, így Nenad Lukic lőhetett, Tordai védett ugyan, de a labda épp Nagy Dominik elé került, aki begyalogolhatott volna a hálóig, de azt sem tűnt megoldhatatlan feladatnak, hogy négy méterről betaláljon az üres kapuba. Mégsem sikerült megoldania, mert a bal kapufára lőtt, és a labda helyett csak ő zuhant be a kapuba. A kihagyott ziccert itt lehet megnézni.

A hatalmas kispesti ziccert két kövesdi lehetőség követte, az elsőnél Andrej Lukic fejesét Zsótér mentette a gólvonalon, majd Cseri lőhetett ígéretes helyzetből, de 14 méterről a kaput sem találta el.

A meccs végül 0-0-val zárult, ami csak annak meglepő, aki nem látta, és aki nem tudta, hogy a két edzőnek milyen közös múltja van: Supka Attila és Nebojsa Vignjevic ötödször találkozott egymással az NB I-ben, és a csapataik negyedszer végeztek gól nélküli döntetlenre.