Kiszenvedte a továbbjutást a Honvéd, kiesett a Gyirmót

Az élvonalbeli Gyirmót kétgólos vereséget szenvedett az NB II-es Békéscsaba otthonában, így kiesett a nyolcaddöntőben a labdarúgó Magyar Kupában.

Magyar Kupa: ezúttal sem kapott gólt, már negyeddöntős a Fradi
A másodosztályú Vasas nem tudta igazán megszorítani a bajnoki címvédőt.

A gól nélküli első félidőt követően két perc alatt eldöntötte a továbbjutást a hazai csapat, az 51. percben Ilyés, az 53. percben Gránicz is betalált (2-0).

Ugyan Ventúra a 68. percben szépített, az egyenlítésre nem futotta. Sőt, a 90. percben Hodonicki beállította a 3-1-es végeredményt.

A Kecskemét 2-1-es vereséget szenvedett a Honvédtől, noha nagyon megnehezítette az élvonalbeli rivális dolgát. olyannyira, hogy az első félidőben két ziccert is kihagyott, majd az 51. percben Belényesi 20 méteres lövésével meg is szerezte a vezetést (1-0).

Kilenc perc múlva jött az egyenlítés, a csereként beállt Nagy Dominik beívelését Lukic fejelte a jobb alsó sarokba (1-1).

A 78. percben ismét Nagy volt a főszereplő, az ellene elkövetett szabálytalanság után Lukic büntetőből is eredményes volt, a duplája pedig Honvéd-sikert hozott (1-2).

A Paks érvényesítette a papírformát, Haraszti duplájával magabiztosan verte a másodosztályú Csákvárt, s ott van a legjobb nyolc között.

Magyar kupa, nyolcaddöntő

Békéscsaba (NB II) – Gyirmót 3-1 (0-0)
gól: Ilyés (51.), Gránicz (53.), Hodonicki (90.), illetve Ventúra (68.)

Csákvár (NB II) – Paks 0-2 (0-1)
gól: Haraszti (24., 70., az elsőt 11-esből)

Kecskemét (NB II) – Budapest Honvéd 1-2 (0-0)
gól: Belényesi (51.), illetve Lukic (60., 78., a másodikat 11-esből)

Nagykanizsa (NB III) – ETO FC Győr (NB II) 2-3 (1-1)
gól: Lőrincz B. (10.), Vlasics (65.), illetve Farkas B. (38., 84., 89., az elsőt 11-esből)
piros lap: Kovalovszki (37., Nagykanizsa)

Vasas FC (NB II) – Ferencvárosi TC 0-2 (0-1)
gól: Botka (9.), R. Mmaee (73.)