Magyar Kupa: ezúttal sem kapott gólt, már negyeddöntős a Fradi

Utolsóként a Ferencváros jutott a legjobb nyolc közé a labdarúgó Magyar Kupában: a bajnokságban címvédő zöld-fehérek Botka és Ryan Mmaee góljaival 2-0-ra nyertek a másodosztályú Vasas otthonában.

Kiszenvedte a továbbjutást a Honvéd, kiesett a Gyirmót
A Kecskemét megnehezítette a fővárosiak dolgát.

A vendégek már a 9. percben megszerezték a vezetést, a 16-oson belül pattogó labda Botka elé került, aki 10 méterről a kapu jobb oldalába lőtt (0-1).

A mérkőzés a 73. percben dőlt el, a csereként beállt Ryan Mmaee volt eredményes (0-2).

A hajrában Berecz is betalált, de a játékvezető kezezés miatt érvénytelenítette a hazai gólt.

A Fradi 2-0-s győzelemmel jutott tovább, azaz a Hatvan és a Tököl kiejtése után ezúttal sem kapott gólt.

Magyar Kupa, nyolcaddöntő

Vasas FC (NB II) – Ferencvárosi TC 0-2 (0-1)
gól: Botka (9.), R. Mmaee (73.)

Békéscsaba (NB II) – Gyirmót 3-1 (0-0)
gól: Ilyés (51.), Gránicz (53.), Hodonicki (90.), illetve Ventúra (68.)

Csákvár (NB II) – Paks 0-2 (0-1)
gól: Haraszti (24., 70., az elsőt 11-esből)

Kecskemét (NB II) – Budapest Honvéd 1-2 (0-0)
gól: Belényesi (51.), illetve Lukic (60., 78., a másodikat 11-esből)

Nagykanizsa (NB III) – ETO FC Győr (NB II) 2-3 (1-1)
gól: Lőrincz B. (10.), Vlasics (65.), illetve Farkas B. (38., 84., 89., az elsőt 11-esből)
piros lap: Kovalovszki (37., Nagykanizsa)