KO-vereséggel száguld a kiesés felé az MTK

Sorozatban harmadik bajnokiját veszítette el, és egymás után hetedik alkalommal maradt nyeretlen az MTK labdarúgócsapata, amely az NB I 14. fordulójában kiütéses, 5-0-s vereséget szenvedett Kisvárdán.

Magyar szempontból javult a lipcsei koronavírus-helyzet
Gulácsi Péter akár már vasárnap visszatérhet.

A hazaiak a 8. percben szereztek vezetést Jasir Asani fejesével (1-0), az albán játékos a 31. percben megduplázta az előnyt (2-0).

A 44. percben megfogyatkozott az MTK, Palincsár Martin műesésért kapta meg a második sárga lapját.

A fordulás után már csak egy csapat volt a pályán, az 51. percben a brazil Matheus Leoni, az 59. percben a román Claudiu Bumba volt eredményes, az 5-0-s végeredményt a 69. percben a bosnyák Jasmin Mesanovic állította be.

NB I, 14. forduló

Kisvárda Master Good – MTK Budapest 5-0 (2-0)
Kisvárda, Várkerti Stadion, 1950 néző
v.: Erdős
Kisvárda: Ogyincov – Peteleu, Prenga, Cirkovic, Leoni – Melnyik, Simovic (Zlicic, 70.) – Asani (Camaj, 70.), Bumba (Gosztonyi, 80.), Ötvös (Navratil, 70.) – Mesanovic (Nagy M., 80.)
MTK: Mijatovic – Balázs B., Varju, Ferreira, Nagy B. – Ramadani (Dimitrov, 66.), Palincsár, Mezei (Kata, a szünetben) – Grozav (Nagy Zs., 81.), Miovski (Kocsis B., 67.), Drljo (Weir, a szünetben)
gól: Asani (8., 31.), Leoni (51.), Bumba (59.), Mesanovic (68.)
piros lap: Palincsár (44.)
sárga lap: Prenga (45+2.), Camaj (83.), Zlicic (84.), illetve Palincsár (20., 44.)