Illyés Tibor / MTI

A ZTE 20 év után verte meg ismét a Fradit az Üllői úton

Óriási meglepetésre a Kisvárda után a Zalaegerszeg is győzelemmel távozott a Groupama Arénából, az alsóházba lévő csapat 2-1-re győzött a Ferencváros otthonában.

Pedig a Fradi kezdett jobban, a 3. percben Demjénnek kellett hatalmasat védenie Vécsei fejesénél. Gólt azonban a ZTE szerzett, a 7. percben egy kipattanót Szerafimov vágott 11 méterről a léc alá (0-1).

Bognár György: Nem volt annyira markáns játék, hiányzott a nagy átütő erő
A Paks kikapott az újonc Gyirmóttól az NB I 9. fordulójában.

A 22. percben ismét a vendégek villantak, ezúttal Lesjak jobb oldali beadását Koszta közelről bólintotta a hálóba (0-2). A Fradi a félidő utolsó percében Vécsei nagy bombájával szépített (1-2).

A második félidőben nagyon rákapcsoltak a hazaiak, de Ryan Mmaee az 52. percben öt méterről, majd a 65. percben 18 méteres szabadrúgásból is a lécet találta el. Az 55. percben pedig műesésért sárga lapot kapott, noha büntetőt reklamált. Színre lépett a videobíró, amely szerinte semmi sem történt.