Szigetváry Zsolt / MTI

Egy félidőnyi nagyszerű játék kevés volt az Újpestnek

Az első félidőben kiválóan játszott és vezetést szerzett az Újpest labdarúgócsapata, de szünet után a Basel feltámadt és 2-1-re fordított a Konferencia Liga-selejtező 3. fordulójának első mérkőzésén.

Szerdán már láthattuk, hogy egy papíron jobb csapatot is meg lehet zavarni és le lehet győzni, ezt tette a Bajnokok Ligája selejtezőjében a Ferencváros a cseh Slavia Prahával.

A Slavia edzőjét lenyűgözte a Fradi-pályán tapasztalt atmoszféra
A játékosai néhány méterről sem hallották egymást.

Ennél kisebb esélyt adtak a szakemberek az Újpestnek, amely csütörtökön a svájci FC Baselt látta vendégül. Patrick Rahmen edző magabiztosan ki is jelentette, győzni jönnek Budapestre, de azért hozzátette, ha nem állnak 100 százalékosan készen a feladatra, akkor küszködni fognak a magyarok ellen.

Az első félidőben ez be is bizonyosodott, a 7. percben Pauljevic jobbról a jobb kapufát találta el, majd négy perc múlva Croizet 23 méteres lövését tolta ki a léc alól a Basel kapusa.

Azt Michael Oenning, a hazaiak edzője elárulta, megvan a terve a mérkőzésre, és az Újpest nagyon bátor futballal rukkolt elő. Igaz, a vendégek Cabral révén két helyzetet is kidolgoztak, de gólt a magyarok szereztek.

A 40. percben Onovo nagyszerűen ugratta ki Croizet-t, aki eltolta a kapus mellett a labdát és okosan az üres kapuba lőtt (1-0).

A második félidő svájci góllal kezdődött, bár ehhez egy nagy védelmi hiba is kellett: Males jobbról ívelt a hosszú sarok felé, Pauljevic előnyösebb helyzetben volt, de érthetetlen módon nem felszabadított, hanem az ötösre fejelte a labdát, Cabral eszmélt és közelről nem hibázott (1-1).

A Basel átvette az irányítást, és a 74. percben Cabral a 16-os bal oldali vonalától középre lőtte a labdát, Males kibújt két védő közül és két lépésről megszerezte a vezetést (1-2).

Az eredmény már nem változott, a magyar csapat egygólos hátrányról folytatja a jövő héten Svájcban.

A továbbjutónak a csoportkörbe jutáshoz még egy párharcot meg kell nyernie a selejtező utolsó fordulójában, ahol a szerb FK Cukaricki vagy a svéd Hammarby IF lesz az ellenfél. Az első meccset a Cukaricki házigazdaként 3-1-re megnyerte.

Konferencia Liga, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés

Újpest FC – FC Basel 1-2 (1-0)
Szusza Ferenc Stadion, 2367 néző
v.: Brisard (francia)
Újpest: Banai – Kastrati, Kutrumpisz, Diaby – Pauljevic (Simon, 79.), Csongvai (Jevtoszki, 90.), Onovo, Mitrovic, Antonov – Croizet (Katona, 79.), Tallo (Mucsányi, 35.)
Basel: Lindner – Lang (S. Lopez, 68), Comert, Frei, Pelmard – Quintilla, Kasami (Males, 39.) – Zhegrova (Millar, a szünetben), Palacios (T. Xhaka, 89.), Stocker (Esposito, 69.) – Cabral
gól: Croizet (40.), illetve Cabral (55.), Males (74.)