Csúfosan búcsúzott az NB I-től a Diósgyőr, a Felcsúté az ezüstérem

A DVTK vereséggel búcsúzott az NB I-től, miután 4-0-ra kikapott a zárófordulóban a Fehérvártól. Az már az előző körben eldőlt, hogy a Diósgyőr tíz év után kiesik az élvonalból. Nem is mentek ki sokan a meccsre, ellenben az ultrák a stadion mellett gyülekeztek, ők már régóta a vezetőség távozását követelik, szombaton pedig mécseseket helyeztek el, gyászolva ezzel a kiesést. Így is hallatszott a hangjuk, ahogy például az utolsó percekben azt skandálták, hogy „kurva gyenge”.

A székesfehérváriak egyébként úgy nyertek, hogy Nikolics kihagyott egy tizenegyest, de  később duplázott, rajta kívül Petrjak, és Zivzivadze is betalált, így sima lett a győzelem. Más kérdés, hogy ez is csak a harmadik helyre volt elég, ugyanis

a Puskás Akadémia 5-0-ra lemosta a kieső Budafokot (már a 34. percben 4-0 volt), ezzel a felcsúti csapat lett a második a bajnok Ferencváros mögött.