Az életéért küzdve nyert Budafokon a Diósgyőr

Egy vereséggel nagy hátrányba és kilátástalan helyzetbe került volna az utolsó helyezett Diósgyőr labdarúgócsapata, amely az NB I 29. fordulójának nyitómérkőzésén 2-1-re győzött az utolsó előtti Budafok otthonában.

Elárulta az óriási titkot az NB I gólkirályjelöltje
A válogatottságról és középkategóriás külföldi bajnokságról is álmodik a paksi Hahn János.

A vendégek a 18. percben szereztek vezetést Asmir Suljic góljával (0-1), ezt a második félidő elején Kovács Dávid kiegyenlítette.

De a hazaiak nem sokáig örülhettek, öt perc múlva Suljic duplázott, és beállította az 1-2-es végeredményt.

Győzelmével a 26 pontos Diósgyőr egy pontra megközelítette a Budafokot, a már bennmaradó, 10. helyen álló, egy meccsel kevesebbet játszott ZTE 29 ponttal rendelkezik.

NB I, 29. forduló

Budafoki MTE – Diósgyőri VTK 1-2 (0-1)
Promontor utca, zárt kapus
v.: Berke
Budafok: Bese B. – Iharos (Huszti, 66.), Nikolic, Jagodics, Medgyes (Zeke, 25.) – Filkor (Kulcsár K., a szünetben), Oláh B. – Takács R. (Szabó M., 61.), Csonka, Skribek (Ihrig-Farkas, 66.) – Kovács D.
Diósgyőr: Malenica – Polgár, Szűcs K., Soldo, Pikk – Grgic (Sesztakov, 87.), Max – Roshi (Karan, 87.), Suljic (Márkvárt, 68.), Grozav – Vanecek (Ivanovski, 79.)
gól: Kovács D. (52.), illetve Suljic (18., 57.)