Az NB I-es forduló góljára az utolsó meccsig várni kellett, de megérte

A Budapest Honvéd 2-2-es döntetlent játszott a vendég Zalaegerszeggel vasárnap este a labdarúgó OTP Bank Liga 17. fordulójának zárómérkőzésén.

Jobban kezdett a ZTE, de a kispestiek szerezték a találkozó első gólját, nem is akrámilyet, Gazdag Dániel blokkolt lövését követően Hidi Patrik távolról bombázott a bal fölső sarokba.

A Honvéd inkább visszahúzódott és kontrákkal próbálkozott, ami működött is egészen a második félidőig. Először ugyanis Szépe János talált be közvetlen közelről egy kavarodás után, majd Bedi Bence lőtt éles szögből a bal felső sarokba.

A Honvéd újra rákapcsolt, három perc alatt jött is az egyenlítő találat, miután Gazdag kiharcolt és értékesített egy tizenegyest.

Az eredmény már nem változott, így maradt a 2-2, az MTI cikke szerint ilyenre nagyon régen nem volt példa, a két csapat bajnoki mérkőzésen 2009 tavasza óta először osztozkodott a pontokon.