Ezúttal egy félidő is elég volt a Fradinak

A listavezető Ferencváros magabiztosan, 3-0-ra legyőzte a vendég Mezőkövesdet, így a címvédő továbbra is veretlen az NB I-ben.

Az MTI tudósítása szerint a kezdés után a Ferencváros ragadta magához az irányítást, de csak lehetőségekig jutott, és vezető gólja előtt közvetlen Dibusznak kellett mentenie Berecz veszélyes lövését.

Feljött a harmadik helyre az idegenben szárnyaló Kisvárda
Supka Attila csapata rendelkezik a legjobb vendégmérleggel az NB I-ben.

Az abból induló kontra végén viszont Tokmac (1-0), majd öt perccel később Boli is eredményes volt (2-0).

A szünet előtt Meszhi begyűjtötte a második sárga lapját, majd Uzuni – két gólpassza után – háromra növelte a különbséget.

A második félidő első eseményeként Haratyin büntetőjét védte Szappanos, aki percek alatt két újabb bravúrt mutatott be.

Beszorult a létszámhátrányban lévő vendégcsapat, pedig a Ferencváros visszafogott tempót diktált. A Mezőkövesd képtelen volt támadni, játékosai hamar elveszítették a labdákat, az FTC-nél viszont pontatlanok voltak a befejezések, így hiába a sok helyzet, az eredmény nem változott.

A bajnokságban a Ferencváros pályaválasztóként 58 találkozó óta nem talált legyőzőre, ebben az időszakban a 47. győzelmét aratta. A sereghajtó Mezőkövesd egymást követő hatodik fordulóban maradt nyeretlen, ezeken ötödször szenvedett vereséget.