A Vasas öt, a Debrecen három gólig jutott az NB II-ben

A Vasas idegenben, a Debrecen hazai pályán nyert fölényesen az NB II 4. fordulójában.

A Vasas a Szentlőrinc vendége volt, és a 36. percben Szatmári Lóránd 17 méteres szép lövésével szerzett vezetést. Az első félidő végén Pekár László remek indítása után Balajti Ádám lőtt gólt, majd még a szünet előtt büntetőhöz jutott a Vasas, de Birtalan Botond lövését Slakta Balázs kitolta.

Balajti a második félidőben egy szöglet után is betalált, és bár Kondor Kristóf óriási góljával szépített a Szentlőrinc, Balajti harmadik góljával mindent eldöntött.

1:42.10-nél érdemes megnézni Kondor óriási gólját:

Az 1-5-ös végeredményt a Balajti helyére beálló Vernes Richárd állította be. A Vasas így négy forduló után két győzelemmel és két döntetlennel áll.

A Debrecen a forduló előtt veretlen Szolnokot fogadta, amelynek nem volt esélye a Nagyerdei Stadionban, ahova 4848 néző látogatott ki. A Debrecenben Sós Bence duplázott, a harmadik gólt pedig a 19 éves Bárány Donát szerezte. A Loki négy találkozó után 10 ponttal rendelkezik, és jobb gólkülönbsége révén vezeti a tabellát, mivel az eddig hibátlan Nyíregyháza két pontot veszni hagyott a Dorog ellen.

NB II, 4. forduló:

Debreceni VSC – Szolnoki MÁV FC 3-0 (1-0)
Budaörs – Gyirmót FC Győr 1-3 (0-1)
Szentlőrinc – Vasas FC 1-5 (0-2)
BFC Siófok – DEAC 3-2 (1-1)
Szombathelyi Haladás – Szeged-Csanád Grosics 2-0 (1-0)
Aqvital FC Csákvár – FC Ajka 0-5 (0-2)
Békéscsaba 1912 Előre – Kaposvári Rákóczi FC 2-2 (0-2)
WKW ETO FC Győr – Soroksár SC 1-1 (0-1)
Nyíregyháza Spartacus FC – Dorogi FC 1-1 (0-1)
Kolorcity Kazincbarcika – Pécsi MFC 0-1 (0-1)

Az élcsoport: 1. Debreceni VSC 10 pont (8-1), 2. Nyíregyháza Spartacus 10 (5-1), 3. FC Ajka 9 (10-3)

Kiemelt kép: Facebook.com/VasasFC