A Debrecen simán elintézte a városi riválist az NB II-ben

A Debrecen simán, 3-0-ra  verte a városi rivális DEAC-ot az NB II. második fordulójában. A meccsen 6187 néző volt a Nagyerdei Stadionban.

Az NB I-ből kiesett Debrecen nem sok esélyt adott az NB III-ból feljutott, több egykori Loki-játékossal felálló ellenfélnek. Mindössze hat percig tartotta magát a DEAC, ekkor Pintér Ádám talált be a védők hathatós asszisztálása mellett.

Hamar előnybe került a Loki a debreceni derbin

A DEAC hat percig bírta az esélyesebb DVSC ellen a debreceni városi rangadón. A mérkőzést itt követheti élőben: https://bit.ly/3kgxQ2c

Közzétette: M4Sport – 2020. augusztus 5., szerda

A második gólt Bódi Ádám lőtte büntetőből,

Alig tíz perc kellett az újabb Loki-gólhoz

Egy felesleges szabálytalanság után, Bódi 11-esét követően már kettővel vezet a DVSC a DEAC elleni találkozón. A mérkőzést itt követheti élőben: https://bit.ly/3kgxQ2c

a meccs legszebb találat pedig Tischler Patrik nevéhez fűződik, aki a hajrában kapásból lőtt a bal felsőbe egy beadás után.

Tischler pazar góljának is köszönhetően hárommal nyert a Loki

A hajrára teljesen elfáradt a DEAC, de Tischler Patrik megoldása így is fantasztikus volt, ezzel a találattal állította be a DVSC a 3-0-s végeredményt.

A Debrecen két meccsből két győzelemnél jár, a DEAC viszont még nem szerzett pontot.

NB II, 2. forduló:

DEAC – Debreceni VSC 0-3 (0-2)
Budaörs – BFC Siófok 3-2 (1-0)
Szentlőrinc – Gyirmót FC Győr 2-0 (1-0)
Dorogi FC – Soroksár SC 1-0 (1-0)
Békéscsaba 1912 Előre – Vasas FC 1-1 (1-1)
Szombathelyi Haladás – Szolnoki MÁV FC 1-1 (0-1)
Aqvital FC Csákvár – Szeged-Csanád Grosics 1-1 (1-1)
FC Ajka-  Kolorcity Kazincbarcika 3-1 (1-1)
WKW ETO FC Győr – Kaposvári Rákóczi FC 1-1 (0-1)
Nyíregyháza Spartacus FC – Pécsi MFC 2-0 (2-0)

Az élcsoport: 1. Debreceni VSC 6 pont (4-0), 2. FC Ajka 6 (5-2), 3. Nyíregyháza Spartacus FC 6 (3-0)

A kiemelt képen Tischler Patrik (jobbra) látható a hozzá hasonlóan szintén nyáron érkező Poór Patrikkal (balra) és Zöldesi Illéssel. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt