Harcol a dobogóért a Puskás Akadémia

Nem engedte ellépni a Mezőkövesdet a Puskás Akadémia, amely a Paks legyőzésével ugyanúgy 50 pontnál jár, mint a harmadik helyen álló rivális.

Egy félidőt emberelőnyben játszott, mégis kikapott a Fehérvár
Óriásit küzdött és megérdemelten nyert a Mezőkövesd.

A felcsútiak már a 4. percben vezetést szereztek, egy előreívelt labdára Rácz Gergő kapus nem a legjobban mozdult ki, a labda Gyurcsó Ádám elé került, aki balról, az alapvonaltól középre lőtt, David Vanecek pedig a jobb kapufánál nem hibázott (1-0).

A 43. percben növelte előnyét a hazai csapat, Luciano Slagveer jobb oldali beadására Josip Knezevic érkezett lendületből, és mindenkit megelőzve, 11 méterről szépen fejelt a kapu jobb oldalába (2-0).

Az 55. percben szépített a Paks Sajbán Máté fejesével (2-1).

A meccs utolsó gólját Vanecek lőtte a 89. percben, 3-1-es győzelmével a Puskás Akadémia tapad a harmadik helyen álló Mezőkövesdre.