Újabb fehérvári ajándékcsomag a Ferencvárosnak

A Diósgyőrnek volt válasza a Vidi hajrágóljára.

Tavaly augusztusban 5–1-re, három hónappal később 3–1-re győzött a Fehérvár a DVTK ellen, ehhez képest szombat este be kellett érnie egy ponttal.

A forma alapján az NB I élcsapatai találkoztak (a diósgyőriek nagyszerűen futballoztak az utóbbi hetekben), fájdalom, a mutatott játék ezt nem igazán támasztotta alá. Az első félidőben jóval több helyzetet dolgozott ki a házigazda, ám gólt nem sikerült szereznie, miként a szünet után is maradt a 0–0. Egészen a 88. percig, amikor a francia Loic Nego helyzetfelismerése gólt ért.

Már-már azt hihettük, ez emberhátrányban szereplő Vidi (a nigériai Funsho Bamgboye szállt ki a 68. percben) bezsebeli a három pontot a zárt kapus találkozón, amikor a svájci Haris Tabakovic elvitte a show-t.

Gyanítjuk, az 1–1-es döntetlen a borsodiak mellett a ferencvárosi híveket boldogítja leginkább: az éllovas előnye három egység, miközben két mérkőzéssel kevesebbet játszott.

Kiemelt kép: molfehervarfc.hu

Magyar bajnokság, 25. forduló

Ferencvárosi TC–Kaposvári Rákóczi FC 5–0 (1–0)

Gólszerző: Boli (37.), Isael (58.), Blazic (73.), Varga R. (85., 90+3.)

Mezőkövesd Zsóry FC–Puskás Akadémia FC 0–0

Újpest FC–Paksi FC 1–1 (0–0)

Gólszerző: Litauszki (57.), ill. Könyves (90+4.)

Budapest Honvéd–Kisvárda Master Good 1–5 (0–2)

Gólszerző: Lanzafame (52. – tizenegyesből), ill. Sassa (43.), Lucas (44.), Rubus (62.), Cukalasz (76.), Gosztonyi (83.)

Debreceni VSC–ZTE FC 0–3 (0–2)

Gólszerző: Bobál G. (30.), Stieber (38.), Radó (87.)

Mol Fehérvár FC–Diósgyőri VTK 1–1 (0–0)

Gólszerző: Nego (88.), ill. Tabakovic (90.)

Kiállítva: Bamgboye (68.)