Fölényben játszott, rangadót nyert a Fradi

Lehet, szombati győzelmével el is dőlt a bajnokság sorsa: a Ferencváros hazai pályán 1-0-ra verte a Fehérvárt, és úgy növelte hatpontosra az előnyét, hogy két mérkőzéssel kevesebbet játszott.

Eddig tartott a tavaszi veretlenség: otthon kapott ki a Debrecen
A Kisvárda Felcsúton kapott egy hármast, a ZTE legyőzte az Újpestet.

A Fradi jobban kezdte a mérkőzést, a 15. percben Tokmac lövését Kovácsik védte, öt perccel később ismét a csatár villant, de az ötösről a kapufát találta el. A 32. percben Zubkov hagyott ki ziccert, a 39. percben pedig Isael távoli lövését kellett üggyel-bajjal hárítania Kovácsiknak.

A második félidő elején vezetést szerzett a Ferencváros, Isael indította Tokmacot, aki balról középre adott, az érkező Zubkov pedig nem hibázott (1-0).

A 60. percben beállt Nikolics Nemanja (aki a fehérváriak 2013. augusztus 4-i, 2-0-s győzelméből két góllal vette ki a részét), de vele sem lett veszélyesebb a vendégek támadójátéka.

Sőt, a 86. percben Elek buktatta Varga Rolandot, és miután ez már a második sárga lapja volt, a fehérváriak középpályása kiszállt a játékból.

Isael büntetőjét azonban Kovácsik bravúrral védte, így még ki kellett szurkolnia a hazaiaknak a ráadás perceit, hogy megünnepelhessék az 1-0-s sikert.