Szép gólokkal verte a DVTK az Újpestet

A diósgyőriek elmozdultak a tabella utolsó harmadából.

A labdarúgó OTP Bank Liga utolsó szombati mérkőzésén vendégsiker született: a DVTK 2-0-ra nyert az Újpest otthonában. A korábbi meccsekről itt írtunk.

Darabokra szedte a Puskás Akadémia a Fehérvárt
Megint nyert a Mezőkövesd, és a tabella élére ugrott az NB I-ben.

A diósgyőri honlap tudósítása szerint a 23. percben szereztek vezetést a vendégek, amikor Szerhij Sesztakov jobbról érkező beadását Haris Tabakovic 12 méterről kapura fejelte, Banai Dávid bravúrral védett, de a kipattanót Márkvárt Dávid közelről a léc alá bombázta (0-1).

A második gól kilenc perccel később jött: Florent Hasani nagyszerűen hozta ki a labdát a saját 16-osának előteréből, majd Sesztakovnak adta jobbra, aki megvárta a második hullámot, végül a passzt Tabakovic a 16-oson kívülről lőtte laposan a jobba alsó sarokba (0-2).

Sikerével a diósgyőri együttes ellépett a tabella utolsó harmadából, 16 pontjukkal a nyolcadik helyen állnak, az Újpest 17 ponttal a hatodik.