Darabokra szedte a Puskás Akadémia a Fehérvárt

Megint nyert a Mezőkövesd, és a tabella élére ugrott az NB I-ben.

A forduló előtt jobb gólkülönbségének köszönhetően listavezető Mol Fehérvár FC a Puskás Akadémiát fogadta az OTP Bank Liga 13. fordulójában. A bajnokin vendégsiker született, amely a Puskás idei formáját látva nem volt elképzelhetetlen forgatókönyv, ám az hatalmas meglepetés, hogy a felcsútiak simán nyertek, 3-0-ra is vezettek, végül 3-1-re verték riválisukat.

A 3. percben indult a gólgyártás, amikor a felcsúti honlap beszámolója szerint Gyurcsó Ádám szöglete után David Vanecekhez került a labda, aki remekül vette át a játékszert, majd bombázott védhetetlenül a fehérvári kapuba (0-1).

Bombagóllal sokkolta a Felcsút a Fehérvárt
A Puskás Akadémia már a harmadik percben bevette a hazai kaput.

Ezt követően Gyurcsó már nem előkészített, hanem befejezett: a 27. percben a Josip Kenezeviccsel való összjátékot követően mesterien tekert a bal alsó sarokba, majd a 71. percben Knezevic ugratta ki, ő pedig a kapust kicselezve gurított a hálóba (0-3).

A végeredményt a 90. percben állították be a fehérváriak, Juhász Roland fejjel szépített (1-3).

A Mezőkövesd tovább folytatta remek szereplését, 2-0-ra verték a sereghajtó Kaposvárt, így 27 ponttal a tabella élére ugrottak. A második Ferencvárosnak és a harmadik Fehérvárnak 26 pontja van, ám a Fradi két meccsel kevesebbet játszott.

A játéknap előtt a bajnokság legjobb formában lévő együttese a Budapest Honvéd volt, amely az elmúlt hat fordulóban öt győzelmet és egy döntetlent ért el. Ehhez most hozzátettek még egy sikert, otthon fordítottak hátrányból a Paks ellen 2-1-re megnyert meccsen.