A második félidőben hengerelt, továbbjutott az Újpest a kupában

Pedig a szünetben még a másodosztályú Ajka vezetett a hetedik MK-forduló nyitómeccsén.

Az élvonalbeli Újpest FC és az FC Ajka párharcával kezdődött a Magyar Kupa hetedik fordulója kedd este. A legjobb 64 között egy meccs dönt a továbbjutásról.

Az alacsonyabb osztályú csapatnak alanyi jogon járt a rendezés joga, de az osztálykülönbséget az első félidőben eltüntette az Ajka: fél óra elteltével Nagy Mihály góljával megszerezte a vezetést. Koszta Márk egy lécre fejelt labdával jelezte, éledezik az Újpest, nem sokkal később pedig Szakály Péter már pontosabban célzott, s a felső sarokba tekert (1-1). A szünetre azonban elrontotta az újpesti örömöt az Ajka: pillanatokkal az első félidő vége előtt Lengyel Béla visszavette a vezetést a házigazdának.

A szünetben valószínűleg rendet rakott az újpesti fejekben Nebojsa Vignjevics vezetőedző, ugyanis a második játékrészben gyakorlatilag átrobogott ellenfelén a csapat. Jonathan Heris előbb egyenlített, majd Feczesin Róbert és Aron Bjarnarson is eredményes volt, utóbbi ráadásul kétszer is (2-5).

Az Újpest magabiztos játékkal rukkolt elő a második félidőben, s elsőként jutott a Magyar Kupa legjobb 32 csapata közé.

Magyar Kupa, 7. forduló

FC Ajka (NB II)–Újpest FC 2-5 (2-1)
Gólszerzők: Nagy M. (31.), Lengyel B. (45+1.), illetve Szakály (41.), Heris (53.), Feczesin (60.), Bjarnarson (64., 75.)