Fejelés, pofon, piros lapok a kisvárdai meccsen

A hajrában lőtt győztes gólt a Vidi.

Ritkán látható tömegjelenettel zárult az első félidő a Kisvárda–Mezőkövesd összecsapáson: Bognár Tamás játékvezető az események rekonstruálását követően két-két sárga, illetve piros lapot osztott ki. Az M4 Sport beszámolója szerint Gheorghe Grozav és Cseri Tamás vitatkozásért kapott sárgát, míg a kakaskodó, pofozkodó Sztavrosz Cukalasz és Aljakszandr Karnyicki számára véget ért a mérkőzés, amelyet végül 2–1-re megnyertek a vendégek.

Folytatódott ugyanakkor a Fehérvár menetelése, a trónkövetelő immár 6/6-os mutatóval áll. A Honvéd sokáig tartotta a 0–0-s eredményt, mígnem Armin Hodzic győztes gólt szerzett.

Fontos események történtek az Újpest–DVSC összecsapás hajrájában is: a házigazda egyenlítő találatára újabb hajdúsági gól volt a felelet, majd a Törökországból hazatérő Feczesin Róbert igazolta, hogy 33 évesen is lehet számítani rá. A csatár két gólt szerzett az utolsó percekben (3–2).

NB I, 6. forduló

Budapest Honvéd–Mol Fehérvár FC 0–1 (0–0)

Gólszerző: Hodzic (82.)

Újpest FC–Debreceni VSC 3–2 (0–1)

Gólszerző: Koszta (74.), Feczesin (87., 90+4. – tizenegyesből), ill. Garba (23.), Adenjiji (85.)

Puskás Akadémia FC–Kaposvári Rákóczi FC 2–0 (0–0)

Gólszerző: Vanecek (47., 49.)

Kisvárda Master Good–Mezőkövesd Zsóry FC 1–2 (0–1)

Gólszerző: Tischler (48.), ill. Zivzivadze (12., 63.)

Kiállítva: Cukalasz (45+2.), ill. Karnyicki (45+2.)

Diósgyőri VTK–Zalaegerszegi TE FC 1–0 (1–0)

Gólszerző: Brkovics (38.)

Kiállítva: Devecseri (66.), Kocsis G. (89.)

19.30: Paksi FC–Ferencvárosi TC (tv: M4 Sport)