Lanzafame gyönyörű gólt fejelt, csak éppen a saját kapujába

Ennek ellenére is nyert a Honvéd.

Megszerezte első pontjait a Budapest Honvéd az OTP Bank Liga mostani szezonjában: a kispestiek az ötödik forduló szombati játéknapján 3-2-re nyertek az Újpest vendégeként az Illovszky-stadionban.

Ötödször is nyert a Fehérvár, a Mezőkövesd nagy sorozata viszont véget ért
A Budapest Honvéd és az újonc Kaposvár is megszerezte első győzelmét.

A mérkőzés első helyzetéből a 4. percben vezetést szerzett az Újpest, a héten szerződtetett Feczesin Róbert volt eredményes, amelyre a Honvéd hat perccel később válaszolt (1-1). A gyors egyenlítéstől a házigazdák megtörtek, a vendégek lendülete viszont megmaradt.

A Honvéd mezőnyfölényhez jutott, és két helyzetét gólra váltva megérdemelten fordított a félidő közepén (1-3). Az Újpest rendezte azonban sorait, de hiába támadott, a kapura a lefújásig nem jelentett veszélyt, csupán Davide Lanzafame – egyébként tetszetős – öngóljával jutott közelebb ellenfeléhez már a ráadásban.

Az olasz visszatérése óta így három meccsen háromszor talált a kapuba: a Kisvárda ellen nem volt eredményes, a Debrecen ellen duplázott, most pedig jött ez az öngól…