Már megint a Debrecen meccsén született a varázslat

Az egész ország Zsóri Dánielről beszélt az elmúlt napokban, miután csereként beállva élete első meccsén káprázatos ollózással szerzett győztes gólt a Debrecennek.

A Kabai Meteorit és a Hosszúpályi után a Fradit is kivégezte a hétvége futballhőse
Miniportré a DVSC 18 éves labdarúgójáról, aki szerényen úgy véli, találata, ha nem is volt szebb, de vetekedett Gareth Bale tavalyi BL-döntőn szerzett góljával.

Alig három nappal később, a keddi Magyar Kupa-meccsen ismét a DVSC találkozóján született itthon ritkán látható gól. A nyolcaddöntő első meccsén a Loki Ajkára látogatott, ahol remek hangulat és egy kitartóan küzdő ellenfél várt rá.

Takács Tamás csak az 59. percben tudott vezetést szerezni, azonban ez csak felkpaprikázta a hazaiakat, akik egy pillanat alatt egyenlítettek, nem is akármilyen góllal. Illés Dávid, az Ajka középpályása a levegőben érkező labdát a kapu jobb oldalába sarkazta.

Minden küzdelem ellenére a 2-2 után a 91. percben ismét kihúzta a csávából a DVSC-t egy tini debütáló, a 17 éves Pintér Ádám szabadrúgása úgy pattant a kapuba, hogy senki sem ért hozzá.

Magyar Kupa nyolcaddöntő, első mérkőzés

FC Ajka – DVSC 2-3 (0-0)
Ajka, 2500 néző. Vezette: Bogár (Becséry, Baghy)
Gólszerzők: Illés (60.), Kenderes (73.) ill. Takács (59.),, Kuti (66.), Pintér (91.)

Nyitókép: veol.hu