Nehezen, de továbbjutott a Vidi; az MTK búcsúzott a Magyar Kupától

A fővárosiak nem bírtak a harmadosztályú ellenféllel. A fehérváriak győztes góljára a 80. percig kellett várni.

A Magyar Kupa nyolcadik fordulójában szerda délután újabb mérkőzéseket rendeztek: három NB I-es csapat is alacsonyabb osztályú klub vendégeként lépett pályára. Ha már MK: a kínos kupazakónál is jobban fájhat Diósgyőrben Bognár György meccs utáni nyilatkozata

MADRID, SPAIN - DECEMBER 1: (L-R) Isco of Real Madrid, coach Santiago Solari of Real Madrid during the La Liga Santander  match between Real Madrid v Valencia at the Santiago Bernabeu on December 1, 2018 in Madrid Spain (Photo by David S. Bustamante/Soccrates/Getty Images)

A Vidi FC a Budafok otthonában volt érdekelt, a fehérvári kezdőben olyan játékosok is lehetőséget kaptak, akik az EL-ben és a bajnokságban kevesebbet játszottak eddig. Így kezdett a Nikolic-csapat: Tujvel – Hangya (A. Hadzic, 46.) , Tóth B., Vinícius, Tamás K. – Nego, Berecz (Milanov, 60.), Nikolov – Kovács I. – A. Hodzic, M. Scepovics (Fiola, 83.). A vezetést már a 6. percben megszerezték a vendégek, de Nego góljára még a szünet előtt válaszolt Oláh, a félidőben 1-1-re álltak a felek. Végül aztán Scsepovics a 80. percben győztes gólt talált, a fehérváriak így a következő körbe jutottak.

Az MTK nem bírt a harmadosztályú Ajkával, Horváth a 67. percben szabadrúgásból lőtt bombagólt, így alakult ki a 2-1-es végeredmény, a fővárosiak tehát búcsúzni kényszerültek.

Paks sokáig úgy tűnt, szintén nem bír a másodosztályú Siófokkal, ám Bertus tizenegyesével (2-2) a tolnaiak hosszabbításra mentették a mérkőzés. A továbbjutásról végül büntetők döntöttek, ITT írtunk a végeredményről.

Gólt ünnepelnek a fehérvári játékosok – fotó: molvidi.hu

Magyar Kupa, 8. forduló

FC Ajka (NB III) – MTK Budapest 2-1 (1-1)
Gólszerzők: Nagy M. (39. – tizenegyesből), Horváth (67.), illetve Kanta (7. – tizenegyesből)
Budafoki MTE (NB II) – Mol Vidi FC 1-2 (1-1)
Gólszerzők: Oláh (44.), illetve Nego (6.), Scsepovics (80.)
Siófok (NB II) – Paksi FC 2-2 (1-1, 2-2) – hosszabbítás és tizenegyesek után: 7-8
Gólszerzők: Tóth M. (6.), Elek (67.), illetve Gévay (44.), Bertus (82.)