Magyar Kupa: a Paks büntetőkkel gyűrte le az NB II-es riválist

A másodosztályú siófokiak kétszer is vezettek.

A Magyar Kupa nyolcadik fordulójában szerda délután 15 órától újabb mérkőzéseket rendeztek: három NB I-es csapat is alacsonyabb osztályú klub vendégeként lépett pályára. Ha már MK: a kínos kupazakónál is jobban fájhat Diósgyőrben Bognár György meccs utáni nyilatkozata

A Vidi és az Ajka rendes játékidőben jutott tovább, a harmadosztályú csapat az élvonalbeli MTK-t búcsúztatta. A Paksi FC túlórázni kényszerült a másodosztályú Siófok otthonában, mivel kilencven pernyi játék után 2-2-es döntetlenre álltak a felek. A 2X15 perces ráadásban újabb találat már nem született, így tizenegyesek döntöttek a továbbjutásról. Ebben a Paks volt a jobb, így ők készülhetnek a következő körre.

Magyar Kupa, 8. forduló

FC Ajka (NB III) – MTK Budapest 2-1 (1-1)
Gólszerzők: Nagy M. (39. – tizenegyesből), Horváth (67.), illetve Kanta (7. – tizenegyesből)
Budafoki MTE (NB II) – Mol Vidi FC 1-2 (1-1)
Gólszerzők: Oláh (44.), illetve Nego (6.), Scsepovics (80.)
Siófok (NB II) – Paksi FC 2-2 (1-1, 2-2) – hosszabbítás és tizenegyesek után: 7-8
Gólszerzők: Tóth M. (6.), Elek (67.), illetve Gévay (44.), Bertus (82. – tizenegyesből)