Magyar foci

Kiütéses Fradi-siker a Magyar Kupában

Sokáig remekül tartotta magát a harmadosztályú házigazda.

A harmadosztályú Sárvár vendége volt a Ferencváros a Magyar Kupa hetedik fordulójában. Bár a meccset hétköznap, munkaidőben rendezték, természetesen telt ház volt.

A 11. percben Heister éles beadását Finnbogason közelről, becsúszva a kapuba lőtte (0-1). Korán vezetést szereztek tehát a fővárosiak, de a szünetig több gól nem született.

Az 50. percben Böde Dánielaki mesterhármast ért el szombaton Diósgyőrben ‒ az öt és feles bal sarkáról a kapu hosszú oldalába lőtt (0-2). Újabb gyors gól, ám ezt követően jó ideig megint nem változott az eredmény.

A 82. percben nagy kavarodás végén Finnbogason elé került a labda, aki közelről a kapuba lőtt (0-3). A 89. percben Csonka beadása után megint Finnbogason lőtt közelről a kapuba (0-4) ‒ tudósított az FTC honlapja.

A Fradi meglehetősen tartalékos összeállításban szerepelt a meccsen: Holczer ‒ Csernik, Takács, Blazic, Heister (Csonka, 66.) ‒ Sigér (Spirovski, a szünetben), Rodriguez ‒ Varga R., Finnbogason, Gorriaran (Petrjak, 71.) ‒ Böde.

A következő forduló sorsolására ma késő este kerül sor az M4 Sport élő adásában.

Az NB I-es csapatok mérkőzései a Magyar Kupa 7. fordulójában:

Sárvár FC (NB III) – Ferencvárosi TC 0-4
Vecsési FC (Pest megye I.) – MTK Budapest 0-5
Technoroll Teskánd KSE (Zala megye I.) – Debrecen 0-3
Gyöngyösi AK (NB III) – Kisvárda Master Good 0-4
Szarvasi FC (Békés megye I.) – Szombathelyi Haladás 1-3
Ménfőcsanak (NB III) – Mezőkövesd Zsóry FC 0-1

17 órától:
Aqvital FC Csákvár (NB II) – Paksi FC 1-2
Dunaújváros PASE (NB III) – Puskás Akadémia FC 0-2
Tatabányai SC (Komárom-Esztergom megye I.) – Békéscsaba (NB II) 0-2

18 órától:
Jászberényi FC (NB III) – Budapest Honvéd 0-1
Vác FC (NB II) – Mol Vidi FC 1-3

20 órától:
ETO FC Győr (NB II) – Újpest FC 2-3 – hosszabbítás után

kedden játszották:
Zalaegerszeg (NB II) – Diósgyőri VTK 0-2

További eredmények:
Kazincbarcika (NB II) – Vasas FC (NB II) 2-4
Érdi VSE (NB III) – Monor (NB II) 2-1 – hosszabbítás után
Lipót Pékség SE (Győr-Moson-Sopron megye I.) – FC Ajka (NB III) 2-4
Dabas (NB III) – Duna Aszfalt TVSE (NB II) 0-1
Budaörs (NB II) – Ceglédi VSE (NB II) 5-0
Sényő Carnifex (NB III) – Makó FC (NB III) 2-1
III. Kerületi TVE (NB III) – Gyirmót FC Győr (NB II) 2-1
Dabas-Gyón FC (Pest megye I.) – Pénzügyőr SE (NB III) 0-1
Balassagyarmati VSE (Nógrád megye I.) – Taksony SE (NB III) 1-3
Szekszárd UFC (NB III) – Budafok (NB II) 1-3
Iváncsa (NB III) – Pápai Perutz FC (NB III) 1-0
Viadukt SE Biatorbágy (Pest megye I.) – Szentlőrinc SE (NB III) 0-4
Balatonlelle (Somogy megye I.) – Termálfürdő Tiszaújváros (NB III) 0-2
Füzesgyarmati SK (NB III) – THSE-Szabadkikötő (NB III) 2-0
Oroszlányi SZE (Komárom-Esztergom megye I.) – Sajóbábony SE (NB III) 2-6 – hosszabbítás után
TARR Andráshida SC (NB III) – Nyíregyháza Spartacus (NB II) 1-0
Körmendi FC (Vas megye I.) – Soroksár (NB II) 0-7
Kalocsai FC (Bács-Kiskun megye I.) – BFC Siófok (NB II) 0-1
SZEOL (NB III) – Kaposvári Rákóczi (NB II) 1-2

nyitókép: instagram.com/ftcofficial

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a Rangado.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.