Nyolcvan percig szenvedett, majd csodagólt lőtt a Fradi megyeegyes riválisa ellen

A Magyar Kupa hatodik fordulójában csak két találattal bizonyult jobbnak a Fradi a Szegednél, szoros meccset játszott a DVSC is.

Ahogyan arról korábban már beszámoltunk, a Nyírbátor–Nyíregyháza Spartacus összecsapás nyitotta a Magyar Kupa hatodik fordulóját, amelyet ezúttal hétvégén rendeznek – a szombat és vasárnap teljes programját itt találod.

Ebben a körben már az NB I-es és az NB II-es csapatok is érdekeltek voltak, szombaton az élvonalból pályára lépett a Ferencváros, az Újpest, a Debreceni VSC, a Puskás Akadémia, a Mezőkövesd Zsóry FC, Paksi FC és az MTK Budapest.

Az FTC a Csongrád megye I. osztályú Szegedi VSE-nél vendégeskedett, és meglepetésre csak nagy szenvedések árán jutott tovább. Sokáig úgy tűnt, a zöld-fehérek csupán egyetlen találattal bizonyulnak jobbnak az alacsonyabb osztályú ellenfélnél – Leandro góljához óriási mázli kellett –, ám a hajrában Finnbogason meglőtte első gólját a Fradiban, méghozzá a szépségdíjas fajtából.

Az Újpest ennél sokkal egyértelműbben hozta a kötelezőt, ugyan a félidőben még csak 2-1-re vezetett Nebojsa Vignjevics csapata, ám a végén kiütéses, 7-1-es győzelmet aratott. A DVSC csak szűkösen nyert, igaz nem igazán forgott veszélyben a győzelem, a BKV Előre csak a hosszabbításban tudta bevenni a Loki kapuját.

Magyar Kupa, 6. forduló

Szegedi VSE (Csongrád megye I.)–Ferencvárosi TC 0-2 (0-1)
Gólszerzők: Leandro (21.), Finnbogason (87.)

Bátaszék (Tolna megye I.)–Újpest FC 1-7 (1-2)
Gólszerzők: Kertész (37.), illetve Balázs (19.), Beridze (28.), Bojovics (56., 75.), Lukács (69.), Zsótér (83.), Cseke (88.)

BKV Előre (NB III)–Debreceni VSC 1-2 (0-1)
Gólszerzők: Bata (91.), illetve Szécsi (7.), Könyves (65.)

Komáromi VSE (NB III)–Puskás Akadémia FC 1-3 (1–1)
Gólszerzők: Végh T. (22.), illetve Hegedűs J. (11.), Mioc (71.), Vlasko (79.)

Tállya KSE (NB III)–MTK Budapest (NB I) 0-8 (0-4)
Gólszerzők: Torghelle (6.), Farkas (18., 34.), Szelin (38.), Gera (46., 67.), Vass P. (62,), Bognár (77.)

Siklós (Baranya megye I.)–Paksi FC (NB I) 0-5 (0-3)
Gólszerzők: Remili (14., 68.), Nagy R. (21.), Bartha (27.), Haraszti (75.)

Fővárosi Vízművek SK (Budapest I.)–Mezőkövesd Zsóry FC 0-5 (0-0)
Gólszerzők: Koszta (53.), Szakály D. (68., 82.), André Alves (71.), Molnár (80.)