Magyar foci

Hatvannégy ok, amiért ezen a hétvégén nem láthatsz NB I-es mérkőzéseket

Brutális meccsdömping a Magyar Kupában.

Az előttünk álló hétvégén nem rendeznek bajnoki mérkőzéseket a felnőtt bajnokságokban, mert szombaton és vasárnap a Magyar Kupa 6. fordulójában lépnek pályára a sorozatban még érintett csapatok – írja az MLSZ hivatalos honlapja.

A 6. fordulóban már a profik is pályára lépnek a sorozatban, a tizenkét NB I-es és a húsz NB II-es klub mindegyike játszik hétvégén. Miután a sorsolásnál az NB I-es és az NB II-es csapatok is kiemeltek voltak, az első két osztály csapatai alacsonyabb osztályú riválisok otthonába látogatnak. A Magyar Labdarúgó Szövetség első alkalommal jelölt ki hétvégi játéknapokat a Magyar Kupa ezen szakaszának mérkőzéseire, annak érdekében, hogy a legjobb 128 közé eljutott kiscsapatok minél nagyobb közönség előtt játszhassák mérkőzésüket – többek számára igazi fociünnep lesz meccsük, hiszen a pályájukon sosem látott NB I-es vagy NB II-es riválisok ellen bizonyíthatnak.

Az M4 Sport számára is fontos a kupasorozat, három mérkőzést közvetít a fordulóból, szombaton a Nyírbátor–Nyíregyháza és a Szegedi VSE – Ferencváros találkozókat, vasárnap pedig a Cigánd és a Mol Vidi összecsapását – ha szombaton nem csak kupameccseket néznél, hanem kíváncsi vagy az MU-ra, a Bayernre és Real Madridra is, akkor itt megnézheted, ezek a csapatok melyik csatornákon lesznek láthatóak.

A fordulóban a továbbjutás egy mérkőzésen dől el. Ha a rendes játékidő végén döntetlen az állás, kétszer tizenöt perces hosszabbítás, valamint szükség esetén tizenegyespárbaj következik.

Szeptember 22. szombat:

12 óra: Nyírbátor (NB III)–Nyíregyháza Spartacus (NB II) (TV: M4 Sport)
13 óra: Nagyatádi FC (Somogy megye I.)–Pénzügyőr (NB III)
13.30: Nagykanizsa (NB III)–Iváncsa (NB III)
14 óra: Fegyvernek Városi SE (Jász-Nagykun-Szolnok megye I.)–Monor (NB II)
14 óra: 1908 SZAC Budapest (Budapest I.)–Békéscsaba (NB II)
14 óra: Hódmezővásárhely (NB III)–Vác FC (NB II)
14 óra: PTE PEAC (Baranya megye I.)–FC Ajka (NB III)
14 óra: Kecskeméti LC (Bács-Kiskun megye II.)–Körmendi FC (Vas megye I.)
14 óra: Körösladányi MSK/Jamina SE (Békés megye I.)–Budaörs (NB II)
15 óra: Szegedi VSE (Csongrád megye I.)–Ferencváros (Tv: M4 Sport)
15 óra: Bátaszék (Tolna megye I.)–Újpest FC
15 óra: Király SZE (Vas megye I.)–Kaposvári Rákóczi (NB II)
15 óra: Kozármisleny (NB III)–ETO FC Győr (NB II)
15 óra: BKV Előre (NB III)–Debreceni VSC
15 óra: Szekszárd UFC (NB III)–Dorogi FC (NB II)
15 óra: Berkenye SE (Nógrád megye I.)–Duna Aszfalt TVSE (NB II)
15 óra: Komáromi VSE (NB III)–Puskás Akadémia FC
15 óra: Sárrétudvari KSE (Hajdú-Bihar megye I.)–ZTE (NB II)
15 óra: Tállya KSE (NB III)–MTK Budapest
15 óra: Fűzfői AK (Veszprém megye I.)–Soroksár (NB II)
15 óra: Putnok (NB III)–Csákvár (NB II)
15 óra: Siklós (Baranya megye I.)–Paksi FC
15 óra: Szeged-Grosics Akadémia (NB III)–BFC Siófok (NB II)
15 óra: Fővárosi Vízművek SK (Budapest I.)–Mezőkövesd
15 óra: Pécsi MFC (NB III)–Kazincbarcika (NB II)
15 óra: Felsőtárkány (Heves megye I.)–Ménfőcsanak (NB III)
15 óra: Lipót Pékség SE (Győr-Moson-Sopron megye I.)–Kecskeméti TE (NB III)
15 óra: Viadukt SE Biatorbágy (Pest megye I.)–Balatonfüred (Veszprém megye I.)
15 óra: Dunaharaszti MTK (NB III)–Szentlőrinc SE (NB III)
15 óra: Technoroll Teskánd KSE (Zala megye I.)–Mezőfalva MEDOSZ SE (Fejér megye I.)
15 óra: RKSK (NB III)–THSE-Szabadkikötő (NB III)
15 óra: Edelényi FC (Borsod-Abaúj-Zemplén megye I.)–Sárvár FC (NB III)
15 óra: Gesztelyi FCE (Borsod-Abaúj-Zemplén megye I.)–Sajóbábony SE (NB III)
15 óra: Tiszafüred (Jász-Nagykun-Szolnok megye I.)–Dabas-Gyón FC (Pest megye I.)
15 óra: Úrkút Sportkör (Veszprém megye I.)–Balatonlelle (Somogy megye I.)
15 óra: Csesztreg (Zala megye I.)–Makó FC (NB III)
15 óra: Ikarus-Maroshegy (Fejér megye I.)–Taksony SE (NB III)
15 óra: Schott Lukácsháza (Vas megye I.)–Balassagyarmati VSE (Nógrád megye I.)
15 óra: Tiszasziget SE (Csongrád megye I.)–Thermálfürdő Tiszaújváros (NB III)
17 óra: Tatabányai SC (Komárom-Esztergom megye I.)–Hajdúböszörményi TE (Hajdú-Bihar megye I.)
18 óra: BVSC-Zugló (Budapest II.)–Érdi VSE (NB III)

Szeptember 23. vasárnap

12.30: Bőny SE (Győr-Moson-Sopron megye II.)–Budapest Honvéd
13 óra: Cigánd (NB III)–Mol Vidi FC (Tv: M4 Sport)
14 óra: Öttevényi TC (Győr-Moson-Sopron megye I.)–Gyöngyösi AK (NB III)
14 óra: Kalocsai FC (Bács-Kiskun megye I.)–Ibrány SE (Szabolcs-Szatmár-Bereg megye I.)
14 óra: Balkányi SE (Szabolcs-Szatmár-Bereg megye I.)–TARR Andráshida SC (NB III)
15 óra: Bonyhád VLC (Tolna megye I.)–Budafok (NB II)
15 óra: Gyöngyöshalász SE (Heves megye I.)–Gyirmót FC Győr (NB II)
15 óra: Szolnoki MÁV (NB III)–Kisvárda
15 óra: Nagykőrösi Kinizsi (Pest megye I.)–Vasas (NB II)
15 óra: Csepel FC (NB III)–Haladás
15 óra: ESMTK (NB III)–DVTK
15 óra: SZEOL (NB III)–Balmazújváros (NB II)
15 óra: FC Hatvan (Heves megye I.)–Ceglédi VSE (NB II)
15 óra: Jászberény (NB III)–Mosonmagyaróvár (NB II)
15 óra: Jánoshalmi FC (Bács-Kiskun megye I.)–Füzesgyarmati SK (NB III)
15 óra: Eger SE (NB III)–Dunaújváros (NB III)
15 óra: Oroszlányi SZE (Komárom-Esztergom megye I.)–Ózdi FC (Borsod-Abaúj-Zemplén megye I.)
15 óra: Szarvasi FC (Békés megye I.)–Debreceni EAC (NB III)
15 óra: Tordas SE (Fejér megye I.)–Sényő (NB III)
15 óra: Hévíz SK (Zala megye I.)–Pápai Perutz FC (NB III)
15 óra: Dabas (NB III)–Salgótarjáni BTC (NB III)
15 óra: Sárisápi Bányász SE (Komárom-Esztergom megye I.)–Vecsési FC (Pest megye I.)
15 óra: Jánossomorja (Győr-Moson-Sopron megye I.)–III. Kerületi TVE (NB III)

Kiemelt kép: molvidi.hu

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a Rangado.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.