Távolodik a veszélyzónától a Haladás – VIDEÓ

Egészen hihetetlen öngólt szerzett a későn ébredő Paks.

A kiesés ellen menekülő Haladást fogadta az ötödik helyezett Paksi FC az OTP Bank Liga 26. fordulójában. Már a tizedik percben vezetést szereztek a vendégek egy szerencsés találattal: Németh Márió oldalszabadrúgásánál a menteni igyekvő Hahn olyan szerencsétlenül találta el a labdát, hogy az Verpecz felett a hálóban landolt. 0-1

A folytatásban inkább a szombathelyiek irányították a játékot, a hazaiak veszélytelenek voltak Király kapujára. A 39. percben Rácz lövésénél kellett Verpecznek résen lennie. A második félidő elején a csereként beálló Lenzsér zúdított kapura egy sistergős bombát, amely csak centikkel ment fölé, egy perccel később Wils mentett nagyot Hahn próbálkozásánál.

A 65. percben ismét Rácz került helyzetbe Williams szép sarkazása után, ám a fiatal középpályás hangyányit célt tévesztett 18 méterről. Öt minutummal később a csereként pályára lépő Grumics jól játszott össze Williamsszel, majd 10 méterről a kapuba helyezett és növelte a Hali előnyét. 0-2

Mire a szombathelyiek felocsúdtak az újabb góltól, jött is a szépítés, Kecskés beadását Simon András bólintotta hat méterről a kapuba. 1-2

A paksiak a szépítés után rendületlenül rohamoztak, ám egyenlíteniük nem sikerült, így a Hipp-legénység elhozta a három pontot idegenből és feljött a hetedik helyre, három pontra távolodva a kiesőzónától.

NB I, 26. forduló

Paksi FC – Swietelsky Haladás 1-2 (0-1)

Paks, Paksi FC Stadion. Játékvezető: Berke B.

Paks: Verpecz – Vági, Gévay, Fejes (Lenzsér, a szünetben), Szabó J. – Papp (Kecskés, 33.) – Haraszti (Simon A., 66.), Simon Á., Bertus, Bartha – Hahn. Vezetőedző: Csertői Aurél.

Haladás: Király – Schimmer, Wils, Kolcák, Bosnjak – Jagodics – Mészáros, Rácz, Németh Márió (Grumics, 57.), Halmosi (Kovács L., 73.) – Williams (Németh Milán, 87.). Vezetőedző: Michal Hipp.

Gólszerzők: Simon A. (71.), illetve Hahn (10., öngól), Grumics (70.)