Légiósok
06 February 2019, Berlin: Soccer: DFB Cup, Round of 16, Hertha BSC - FC Bayern Munich in the Olympic Stadium. Hertha's coach Pal Dardai (r) gestures during the game. (Important note: The DFB prohibits the use of sequence images on the Internet and in online media during the game (including half time). Blocking period! The DFB permits the publication and further use of images on mobile devices (especially MMS) and via DVB-H and DMB only after the end of the game.) Photo: Kay Nietfeld/dpa

Kevés hiányzott a Hertha-bravúrhoz a Német Kupában

Megszenvedett a Bayern München a továbbjutásért Dárdai Pál csapata ellen.

A Német Kupa nyolcaddöntőinek szerda esti kiemelt találkozóján a Dárdai Pál vezette Hertha BSC a Bayern Münchent fogadta. Ezen a napon mutathatta meg magát a Gulácsi Péter és Willi Orbán fémjelezte Leipzig is – az eredményről itt írtunk.

Nantes supporters pay a tribute to Nantes' Argentinian forward Emilianio Sala during the French L1 football match between FC Nantes and AS Saint Etienne (ASSE) at the La Beaujoire stadium in Nantes, western France on January 30, 2019. - A plane transporting Sala -- who had just been transferred from French team Nantes to Premier League club Cardiff City in a 17-million-euro ($19.3-million) move -- and British pilot Dave Ibbotson vanished from radar around 20 kilometres (12 miles) north of the Channel island of Guernsey on January 21. (Photo by SEBASTIEN SALOM GOMIS / AFP)
Az átigazolási díjat követeli Saláért a Nantes – sajtóhír
A játékost még keresik, volt klubja viszont ragaszkodik a szerződéshez.

Remekül indult a találkozó a berliniek számára: Maximilian Mittelstadt már a harmadik percben vezetést szerzett. A bajorok azonban villámgyorsan válaszoltak: négy perccel később Serge Gnabry kipattanóból vette be a hazai kaput (1-1).

Rune Jarsteint többször is megdolgoztatta a bajor támadósor, de a Hertha kapusa állta a sarat az első félidő hátralevő részében – 1-1-gyel vonultak szünetre a felek.

A második félidőt is egy gyors gól nyitotta: ismét Gnabry szomorította Dárdaiékat (1-2). A Hertha viszont nem adta fel: a 67. percben az alig három perccel korábban becserélt Davie Selke egyenlített (2-2). A 2-2 kitartott a rendes játékidő végéig, így jöhetett a hosszabbítás.

A 98. perc hozta meg az újabb gólt: ismét a Bayern szerzett vezetést, ezúttal Kingsley Coman révén. Erre viszont válasz már nem érkezett, így a Bayern 3-2-es sikert aratott, ami egyben a Dárdai-csapat kupabúcsúját is jelenti.

Az este másik mérkőzésén a Schalke könnyedén lépett át a Düsseldorfon.