Légiósok
Goalkeeper Peter GULACSI (L), gesture, gesture, Soccer 1. Bundesliga, 17. matchday, RB Leipzig (L) - Werder Bremen (HB) 3: 2, on 22.12.2018 in Leipzig / Germany. ¬ | usage worldwide

Gulácsiék továbbjutottak a Német Kupában

A magyar kapus és Orbán is pályán volt a Wolfsburg ellen.

A két magyar válogatottal, Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig a szintén a német Bundesligában szereplő VfL Wolfsburg ellen nyert a kupában, így bejutott a negyeddöntőbe.

Nantes supporters pay a tribute to Nantes' Argentinian forward Emilianio Sala during the French L1 football match between FC Nantes and AS Saint Etienne (ASSE) at the La Beaujoire stadium in Nantes, western France on January 30, 2019. - A plane transporting Sala -- who had just been transferred from French team Nantes to Premier League club Cardiff City in a 17-million-euro ($19.3-million) move -- and British pilot Dave Ibbotson vanished from radar around 20 kilometres (12 miles) north of the Channel island of Guernsey on January 21. (Photo by SEBASTIEN SALOM GOMIS / AFP)

A magyar válogatott kapusra és a védelem alapemberének számító Orbánra nem lehetett panasz: a nevükkel fémjelzett hátsó alakzat kapott gól nélkül hozta le a meccset; csapatuk 1-0-ra nyert Matheus Cunha kilencedik percben jegyzett találatával.

Szerdán további három mérkőzést rendeznek: a Gulácsiék találkozójával egyidőben kezdődött Kiel–Augsburg mérkőzés a hajrában dőlt el, a vendégek 1-0-ra nyertek, míg a Dárdai Pál vezette Hertha BSC a Bayern Münchent, a Schalke 04 pedig a Düsseldorfot fogadja 20.45-ös kezdéssel.