LINZ,AUSTRIA,04.AUG.17 - SOCCER - Sky Go Erste Liga, FC Blau Weiss Linz vs FC Liefering. Image shows Dominik Szoboszlai (Liefering). Photo: GEPA pictures/ Matthias Hauer - For editorial use only. Image is free of charge.

Szenzációs Szoboszlai: mesterhármast lőtt a 18 éves légiós Ausztriában

2018. 11. 09. 21:13

Megint róla szólt a Liefering meccse.

A Rangadó.hu minden héten jelentkezik légióskörkép rovatával, amelyben a külföldön szereplő honfitársaink teljesítményét összegezzük.

Ausztriában megint Szoboszlai Dominikról szólt a Liefering meccse: a másodosztályú együttesben a magyar futball egyik legnagyobb ígérete mesterhármast lőtt az Innsbruck amatőrcsapata ellen (4-1). Szoboszlai a 15. percben büntetőből talált be, majd a 49. és a 75. percben is eredményes volt, előbb egy remek lövésből, majd egy szabadrúgásból.

A magyar játékosról három napja írtuk meg, hogy még nem győzte meg Marco Rossi szövetségi kapitányt. Az olasz szakember akkor azt nyilatkozta:

Szoboszlai Dominik remek játékos, jó ideje figyeljük őt is. Már azelőtt figyeltem, hogy kineveztek volna a magyar válogatott szövetségi kapitányának. Nagyon tehetséges játékos, kiváló jobb lábbal, de némi fenntartásom van még az átmenettel kapcsolatban: hogyan megy vissza védekezni, illetve a bajnokság színvonalával is, ahol futballozik. Amint véglegesíti helyét a Salzburg első csapatában, ő lesz az egyik játékos, akit behívhatunk.

Bár a Liefering a második csapat, a mesterhármas egy új szint a játékos pályafutásában.

A cseh élvonalban a Dukla Praha idegenben szerzett egy potot, miután 0-0-ra végzett a Mlada Boleslav ellen. Bobál Dávid továbbra sem fér oda a meccskeret közelébe sem.

Iránban Koman Vladimir csapata, a Szepahan otthon verte 3-0-ra a Szaipát, így a második a tabellán.

A török másodosztályban az Adanaspor 1-1-re végzett a Gaziantep ellen, a hazaiaknál Feczesin Róbert a félidőben lépett pályára.

A francia másodosztályban a Bese Barnabás nélkül felálló Le Havre nagy meccsen, 0-2-ről fordítva győzte le 3-2-re a Sochaux együttesét. A győztes gól a 93. percben született.

KANSAS CITY, KS - APRIL 15: Daniel Salloi #20 of Sporting Kansas City attempt to control the ball in the Seattle Sounders backfield during the second half on April 15, 2018 at Children's Mercy Park in Kansas City, Kansas. (Photo by Kyle Rivas/Getty Images)

Lengyelországban kikapott Nagy Dominik csapata, a Legia Warszawa, méghozzá 2-1-re a Pogon Szczecin vendégeként. Nagy végigjátszotta a találkozót.

A román élvonalban a Sepsi OSK úgy játszott 1-1-et az FC Universitatea Craiova otthonában, hogy a meccset Prosser Dániel a kispadról nézte végig. A Craiova kihagyott egy büntetőt, és kettős embehátrányban fejezte be az összecsapást.

Skóciában a Hibernian Bogdán Ádámmal a kapuban maradt alul 1-0-ra az Aberdeen ellen. A statisztika szerint mindkét csapatnak egyetlen kaput eltaláló lövése volt.

Címlapkép: fc-liefering.at