Mumbai City FC midfielder Krisztian Vadocz (L) celebrates with teammates after scoring against  Delhi Dynamos FC  during the Indian Super League (ISL) football match between Delhi Dynamos FC and Mumbai City FC at The Jawaharlal Nehru Stadium in New Delhi on October 18, 2016. RESTRICTED TO EDITORIAL USE IMAGE STRICTLY FOR EDITORIAL USE - STRICTLY NO COMMERCIAL USE - / AFP PHOTO / SAJJAD HUSSAIN /  ----IMAGE RESTRICTED TO EDITORIAL USE- STRICTLY NO COMMERCIAL USE----

Légióskörkép: kupagyőzelmet ünnepelhetett Elek Ákos

2017. 10. 14. 15:11

!!!

A Rangadó.hu minden héten jelentkezik légióskörkép rovatával, amelyben a külföldön szereplő honfitársaink teljesítményét összegezzük.

Korhut Mihállyal a soraiban nyert a Hapoel Raannana otthonában a Hapoel Beer-Seva az izraeli liga hetedik körében. A magyar támadó végig a pályán volt, a vége 1-3.

A hongkongi bajnokság ötödik fordulójában Vadócz Krisztián fejesével egyenlített a Kitchee SC a Tai Po ellen. A találkozó 66. percében volt eredményes a magyar támadó, majd a 89. minutumban Sandro révén a győztes gólt (2-1) is megszerezték.

Vadócz egyenlített, majd meg is nyerték a meccset Fotó: Europress/AFP

A kezdőcsapatban kapott helyet és végig is játszotta a Kazah Kupa döntőjét Elek Ákos, csapata, a Kajrat Almaty pedig 1-0-ra verte az Atiraut, így a magyar középpályás kupagyőzelmet ünnepelhetett.

A szlovák élvonal tizenkettedik fordulójában a Podbrezovához látogatott a DAC Dunaszerdahely, amely végül 2-0-ra nyert. A vendégeknél Kalmár Zsolt a kezdőben, Vida Kristopher pedig a kispadon kapott helyet – mindketten ott fejezték be a lefújásnál.

A Slovan Bratislava 3-2-es győzelméhez góllal járult hozzá Holman Dávid, aki a Presov kapuját vette be. A pozsonyiak első találatát lőtte a magyar középpályás, aki végig a gyepen tartózkodott.

A Dijon védője, Lang Ádám végig a kispadon ült a szupersztárokkal teletűzdelt Paris Saint-Germain elleni hazai francia bajnokin. Langéknak majdnem sikerült a bravúr, ám a 91. percben Meunier találata három pontot ért a PSG-nek, 1-2 a vége.

Ezt olvastad már?
Pintér Attila ismét borsot tört a Fradi orra alá

Nem jött ki a második félidőre a Termalica magyar védője, Kecskés Ákos. A lengyel élvonal tizenkettedik körében 1-1-re végzett a csapat az Arka Gdynia ellen.

Egerszegi Tamásnak kilencven perc jutott a lengyel másodosztályú Legnicában, a középpályás a Grudziadz otthonában ünnepelhette a győzelmet a 71. percben szerzett vendég találatnak köszönhetően.

Berki Péter a Limerick, Vécsei Bálint pedig a Lugano kispadján ülte végig a szombati bajnokikat. Előbbi a Droghedát győzte le 1-0-ra az ír bajnokságban, utóbbi pedig a Baseltől kapott ki otthon 4-0-ra a svájci pontvadászatban.