Dárdaiék kikaptak, Szalai csapata egy pontra a BL-től – VIDEÓ

Idegenben egyszerűen nem megy a Herthának a Bundesligában, Gulácsi ismét kapott gól nélküli meccset hozott.

A 31. fordulót rendezik ezen a hétvégén a német Bundesligában.

A Dárdai Pál vezette Hertha BSC – mely a hazai meccseket tekintve holtversenyben a bajnokság legjobb csapatának mondhatja magát – folytatta pocsék idegenbeli sorozatát: zsinórban kilencedszer kapott ki, ezúttal a Werder Bremen otthonában. A berliniek a 15. percben már 2-0-s hátrányban voltak, köszönhetően például Jarstein kapus óriási hibájának is. A vége 2-0 lett.

A második helyezett RB Leipzig kapuját ezúttal is Gulácsi Péter védte, ismét hibátlanul: az együttes 0-0-t játszott a meccset emberhátrányban befejező Ingolstadt ellen odahaza, így őrzi hatpontos előnyét a harmadik Dortmunddal szemben.

A Hertha továbbra is ötödik, de már csak egy pont az előnye a Werder előtt – hátránya pedig már kilenc pont a negyedik Hoffenheim mögött, így Szalai Ádám csapata egy vasárnapi pontszerzéssel matematikailag is biztos BL-résztvevőnek mondhatja magát.

A Dortmund–Köln mérkőzés sem hozott gólt, a Mönchengladbach a Mainz vendégeként nyert, a Darmstadt pedig elnapolta a kiesését: a Herthát két pont lemaradással üldöző Freiburgot verte simán 3-0-ra.

A Bayern München a Wolfsburg kiütésével megnyerte a bajnokságot.

All Goals & highlights HD – Werder Bremen 2-0… by allsporttv